علمی و پزشکی

سالم‌ترین مسکن‌ها برای درمان سردرد‌های میگرنی

آفتاب‌‌نیوز :

میگرن در دو حالت مزمن و اپیزودیک ظاهر می‌شود. اگر علائم این بیماری بیش از ۱۵ روز در ماه برای بیش از سه ماه تکرار شد، از میگرن مزمن رنج می‌برید و بر عکس، میگرن اپیزودیک زمانی است که شما حدود سه بار در ماه دچار میگرن می‌شوید.

با مشاهده اولین علائم میگرن، شما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و از درمان‌های خودسرانه مانند مصرف ضد درد‌ها اجتناب نمایید، چون هر بیمار به درمان متفاوتی نیاز دارد.

نشانه‌های میگرن که باید به آن‌ها توجه کنید

از هر ۱۰ نفر حداقل ۱ نفر مبتلا به میگرن است. ۳۶ میلیون امریکایی از میگرن رنج می‌برند. جالب است بدانید میگرن جزو ۲۰ عاملی است که باعث می‌شود افراد از کارشان مرخصی بگیرند.

اگر علائم زیر را دارید، احتمالا مبتلا به میگرن هستید:

تپشِ سر

حالت تهوع

استفراغ

کرختی و بی‌حسی

مور مور شدن

سرگیجه

حساسیت به نور یا صدا یا بو (و یا به همه آن‌ها)

درد‌هایی که ۲ تا ۷۲ ساعت در بدن باقی می‌مانند.

با این حال برخی از گزینه‌های طبیعی برای گذر از سردرد‌های میگرنی نیز معرفی شده اند:

زنجبیل و چای لیمو: زنجبیل حاوی ماده فعال گینگرول است که خواص ضد درد و ضد التهابی دارد. این ماده همراه با مواد مغذی در لیمو، منجر به استراحت عروق خونی و کنترل سردرد‌های شدید می‌شود. شما کافیست هنگام ابتلا به سردرد‌های میگرنی، یک قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را همراه با نصف لیمو به یک فنجان آب جوشانده شده اضافه کنید و روزی دو تا سه بار از آن بنوشید تا شاهد کاهش علائم میگرن باشید.

بابونه و عسل: اثرات ضد التهابی و ضد درد گل‌های بابونه می‌تواند تنش ناشی از میگرن را کاهش دهد. مصرف این گیاه، گردش خون را احیا می‌کند و با بهبود روند اکسیژن سازی سلولی، باعث کاهش التهاب ناشی از سردرد می‌شود. یک قاشق غذاخوری گل بابونه، یک فنجان آب، و یک قاشق غذاخوری عسل برای کاهش سردرد کافیست. شما باید گل بابونه را همراه با آب حرارت دهید تا به جوش آید. سپس آن را از روی حرارت خارج کنید و عسل را به آن بیفزایید. توصیه‌ها بر این است که دو بار در هفته این نوشیدنی را میل کنید.

آب لیمو و نمک دریا: در یک لیوان آب ریخته و آب یک عدد لیموی تازه را گرفته و بعد از برداشتن دانه‌های لیمو آن را درون آب بریزید. سپس ۲ قاشق چای خوری نمک هیمالیا اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. آب یکی از کلید‌های داشتن بدنی سالم است. بدن انسان به آب کافی برای هیدراته ماندن نیاز دارد. زمانی که آب بدن کم می‌شود، بدن علائمی مانند سردرد را برای شما می‌فرستد تا به شما بفهماند که کمبود آب وجود دارد. نمک دریا نیز موجب افزایش الکترولیت‌های بدن، مواد معدنی و دیگر عناصر مانند کلسیم و پتاسیم، روی، منیزیم، آهن، ید و مس و … می‌شود. همچنین موجب افزایش هیدراسیون، بهبود گردش خون و دفع مواد سمی بدن می‌شود. آب لیمو نیز با ویتامین سی فراوانی که دارد موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین زدودن سم‌ها می‌شود.

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.
دکمه بازگشت به بالا