زلزله امروز در افغانستان یک کشته و ده‌ها مصدوم برجای گذاشت

تنها چند روز پس از زلزله مرگبار روز شنبه، بار دیگر زلزله‌ای با قدرت ۶.۳ ریشتر امروز (چهارشنبه) غرب افغانستان را لرزاند و بر اساس گزارش‌ها تاکنون یک کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش باراناخبر به نقل از هندوستان تایمز، زمین لرزه‌ای که اوایل امروز مناطقی از افغانستان را لرزاند، تاکنون دستکم یک کشته برجای گذاشته است. همچنین مقامات بهداشتی این کشور اعلام کردند که دستکم ۱۰۰ نفر دیگر نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شدند اما هنوز تلفات و خسارات ناشی از این زلزله به طور دقیق روشن نیست.

این زمین لرزه در حالی رخ داده که زلزله‌های روز شنبه در افغانستان بیش از ۲۰۰۰ کشته برجای گذاشته است و آژانس‌های امداد و نجات گزارش‌هایی از کمبود مواد غذایی و همچنین پتو و چادر و دیگر وسایل منتشر کرده‌اند.

به گزارش بی بی سی، بسیاری پس از تخریب خانه‌هایشان در زلزله ویرانگر روز شنبه در فضای باز مستقر شده بودند.

تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط تیم‌های امداد و نجات، انبوهی از آوار و ساختمان‌های فروریخته را نشان می‌دهد.

سازمان یونیسف تاکنون ۱۰ هزار بسته بهداشتی، ۵۰۰۰ بسته خانوادگی، ۱۵۰۰ دست لباس و پتوی زمستانی، ۱۰۰۰ پارچه برزنتی برای برپا کردن چادر و همچنین وسایل اولیه خانگی را به افغانستان ارسال کرده است.

بنابر اعلام یورونیوز، «صدیق ابراهیم»، رئیس دفتر یونیسف در افغانستان به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: این بدترین زلزله‌ای است که افغانستان در سال‌های گذشته متحمل شده است. به گفته او، کمبود آب چالشی جدی است و زنان و کودکان به طور نامتناسبی بیشترین آسیب را از این کمبود خواهند دید.

افغانستان مدام تحت تاثیر زمین لرزه‌ قرار دارد. این زمین‌لرزه‌ها به ویژه در رشته کوه هندوکش که در نزدیکی محل اتصال صفحات تکتونیکی اورسیا و هند قرار دارد، رخ می‌دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا