عمومیکسب و کار برتر ایرانی

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش

نحوه برطرف کردن مشکل روشن نشدن لباسشویی بوش

لباسشویی روشن نمی شود و می خواهیم با که یکی از پر مصرف ترین برند های موجود در بازار و با قابلیت های بسیار و ظرفیت های گوناگون به مصرف کننده در امر شستشو کمک می کند، آشنا شویم و با بررسی دلایل آن، این مشکل را برطرف کنیم و بتوانیم از لباسشویی برای شستشوی انواع البسه، حوله و ملحفه و…استفاده بهینه کنیم. اگر می خواهید شستشویی راحت و با کیفیت داشته باشید، باید نکات ایمنی را در لباسشویی رعایت کنید و با نحوه استفاده و نگهداری لباسشویی بوش، با مطالعه مقاله هایی که برای شما عزیزان تهیه کرده ایم و همچنین نکاتی که در برای مصرف کننده توضیح داده شده است، آشنا شوید. یکی از دردسرهایی که کاربران با آن مواجه می شوند، است. در ادامه می خواهیم علت را در این قسمت ها جستجو کنیم.

هنگامی که از لباسشویی مدتها استفاده می کنید، ممکن است ایراداتی پیدا کند و دستگاه آلارم و ارور بدهد و کد خطاهایی بر روی صفحه نمایش ظاهر شوند، که باید به آنها توجه کنید و برای رفع مشکل پیش آمده، ابتدا مقاله مربوط به این کد خطا های را مطالعه کنید. اگر ایراداتی که در لباسشویی بوش مشاهده شد، باید با یک متخصص در این مورد مشورت کنید و در صورت نیاز به اقدامات لازم را انجام دهید.

 • جریان برق و خرابی پریز
 • صفحه نمایش
 • خراب بودن سوئیچ درب
 • خرابی برد الکترونیکی
 • سیم کشی و اتصالات
 • فیوز
 • سوئیچ استارت و تایمر
 • موتور لباسشویی
 • توازن لباس ها

برق رسانی به دستگاه

جریان برق لباسشویی بوش، تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه دارد. اگر به دستگاه برق نرسد، روشن نمی شود. باید از سالم بودن و جریان برق ساختمان مطمئن شوید. پریزی که دو شاخه لباسشویی را به آن متصل کرده اید، برسی کنید. در صورت خراب بودن پریز، جریان برق وارد لباسشویی نمی شود. پریز را تعویض کنید و یا از یک پریز دیگر برای لباسشویی استفاده کنید. دوشاخه دستگاه نیز ممکن است بر اثر نوسانات برق ذوب شود، برای رفع این مشکل از یک محافظ استفاده کنید. کابل لباسشویی را هر چند وقت چک کنید تا زدگی پیدا نکرده باشد. مواردی که ذکر کردیم ممکن است باشد.

صفحه نمایشگر

دیگر علت می تواند از خرابی در صفحه نمایش دستگاه باشد. برای اینکه از سالم بودن صفحه نمایش اطمینان پیدا کنید، باید به غیر از دکمه استارت دکمه های دیگر دستگاه را هم بررسی کنید. اگر چند دکمه کار نمی کند، مشکل از صفحه نمایش است و باید تعویض شود. اما گاهی ممکن است فقط یک دکمه از کار افتاده باشد و برق رسانی به آن قطع شده باشد.

سوئیچ درب لباسشویی

هنگامی که کاملا بسته نشود، شروع بکار نمی کند و سوئچ درب لباسشویی برای ایمنی بیشتر دستگاه است. اگر درب لباسشویی بسته شود اما سوئیچ فعال نشده باشد، دستگاه شروع به کار نمی کند. اگر سوئچ درب خراب باشد و کار نکند، می باشد. تمام قطعات مربوط به درب لباسشویی را چک کنید. ممکن است لای درب لباسشویی لباس گیر کند و مانع از بسته شدن درب شود. اگر میکروسوئیچ درب خراب شده باشد باید با تعویض آن این مشکل را حل کنید. برای و به شما پیشنهاد می کنیم، با نزدیک ترینتماس بگیرید. خراب بودن دستگاه شما، مساوی با این است که دیگر نمی توانید مثل قبل لباس ها را بشویید. برای رفع اشکالات لباسشویی بوش از یک متخصص کمک بگیرید تا مجبور نباشید دستگاه خود را به افراد نا وارد بسپارید.

خودتان هم برای ، قطعه های آن را باز نکنید تا باعث آسیب بیشتر به دستگاه نشوید. برد الکترونیکی  زمانی که برد الکترونیکی خراب می شود، لباسشویی اصلا روشن نخواهد شد. و فرمانی از سوی برد به قسمت های دستگاه صادر نمی شود. تخلیه آب انجام نمی شود، موتور کار نمی کند، دیگ نمی چرخد و درب لباسشویی قفل نخواهد شد و دیگر مواردی که ممکن است از خراب بودن برد بوجود بیاید دیگر بوش معیوب بودن برد الکترونیکی است. از طریق ارورهایی که دستگاه می دهد هم، می توانید خراب بودن و ایراد در برد الکترونیکی را متوجه شوید. ، کار پیچیده ای است که در تخصص تعمیرکاران مجرب تیم است. برای این منظور می توانید درخواست تعمیر خود را ثبت کنید تا برای شما کاربر عزیز تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان  اعزام شود.

سیم کشی ها و اتصالات

سیم کشی های و اتصالات داخلی دستگاه بسیار مهم هستند و ایراد در این قسمت ها، موجب می شود برق به نمایشگر و همچنین برد الکترونیکی دستگاه نرسد. اگر برق رسانی به قسمت های اصلی لباسشوی انجام نشود، دستگاه روشن نمی شود و کار نمی کند. کارشناس باید سیم کشی ها را چک کند تا در این قسمت ها را پیدا و رفع کند. فیوز لباسشویی سوخته است سوختن فیوز لباسشوی، ممکن است از نوسانات برق و فشار زیاد به دستگاه بوجود بیاید. اگر بسوزد، در کار شستشوی لباس ها اختلال ایجاد شده و روشن نمی شود.یک می تواند فیوز دستگاه را به راحتی تعویض کند. با  تماس با می توانید از کارشناسان این مجموعه مشاوره بگیرید. سوئیچ استارت لباسشویی و تایمر

در برخی از مدل های لباسشویی بوش، سوئیچ استارت دستگاه بخشی از تایمر می باشد. برای فعال شدن سوئیچ از شفت استفاده می شود و با گردش ولوم بر روی شفت، عملکرد لباسشویی انجام می شود. اگر به دلیل کار کرد زیاد دستگاه، ولوم بر روی شفت هرز شود، دیگر به مرحله بعد نمی رود و علت ایراد در سوئیچ استارت و تایمر دستگاه است.

موتور لباسشویی بوش

زمانی که موتور روشن می شود، تمام قطعاتی که وظیفه گردش دیگ را به عهده دارند، شروع به کار می کنند. اگر موتور روشن شود اما صداهایی از لباسشویی به گوش برسد و یا دستگاه یک دفعه خاموش شود، ایراد در موتور لباسشویی است. اگر به طور مداوم و پشت سر هم از لباسشویی استفاده شود، به موتور فشار وارد شده و داغ می کند. در این مواقع بهتر است برای رفع ایراد در موتور لباسشویی بوش، هر چه سریعتر اقدام کنید. خرابی در موتور است و  نچرخیدن دیگ لباسشویی یعنی کار شستشوی لباس انجام نمی شود. اگر موتور لباسشویی معیوب شده یا کاملا سوخته باشد باید تعویض شود.

قفل کودک لباسشویی بوش

اگر فعال باشد، دکمه های لباسشویی کار نمی کند و دستگاه روشن نمی شود و هیچ برنامه ای انجام نمی شود. باید قفل کودک را غیر فعال کنید تا دکمه های لباسشویی فعال شده و کار کنند. برای این کار دکمه استارت را به مدت 5 تا 10 ثانیه نگه داشته و تا قفل کودک غیر فعال شود و علامت CL از روی صفحه نمایش پاک شود. در مدل هایی از لباسشویی بوش نیز با فشار همزمان دکمه های finished in و rpm به مدت 3 ثانیه و شنیدن صدایی از دستگاه قفل کودک غیر فعال می شود.

در مدل های لباسشویی بوش که صفحه نمایش به صورت لمسی تعبیه شده است، غیر فعال شدن قفل کودک به این حالت است که بر روی صفحه یک علامت مربع یا شکل یک کلید مشاهده می شود و کلمه seconds3 در زیر این علامت دیده می شود. با نگه داشتن سه ثانیه این علامت قفل کودک را غیر فعال کنید. اگر از قفل کودک آن باشد، بعد از باز کردن قفل کودک دستگاه روشن شده و شروع به کار می کند.

توازن در لباس ها

متعادل نبودن لباس ها و توازن داشتن در درام لباسشویی دیگر علت است اگر تعادل در البسه ای که در مخزن قرار داده اید نباشد به طور خودکار دستگاه روشن نمی شود و اگر هم روشن شود صدای ناهنجاری بوجود می آید و لباسشویی خاموش می شود. لباس ها را به درستی در لباسشویی قرار دهید تا این توازن برقرار شود. اگر می خواهید از لباسشویی بوش خود به نحو احسن استفاده کنید نکات ایمنی را رعایت کنید و از لباسشویی به درستی نگهداری کنید.

 • بعد از شستشوی لباس ها درب لباسشویی را باز بگذارید.
 • لاستیک دور درب را خشک کنید.
 • لباسشویی را از برق بکشید.
 • هر شش ماه لباسشویی را جرم گیری کنید.

ریست کردن لباسشویی بوش

گاهی ممکن است با یک ریست ساده، مشکل دستگاه بر طرف شود. برای این کار دکمه شروع و مکث لباسشویی را نگه داشته سپس برنامه شستشو را خاموش کنید و یک برنامه دیگر انتخاب کنید. زمانی که دکمه شروع به چشمک زدن کرد، برای شروع برنامه انتخاب شده دوباره دکمه شروع و مکث را نگه دارید. در این زمان لباسشویی بوش شما ریست شده است.

چرا ماشین لباسشویی بوش روشن نمی شود؟

شرکت بوش با استفاده از تولیدات متنوع خود از جمله ماشین های لباسشویی توانسته است نظر مصرف کنندگان را به خود جلب کند. ماشین لباسشویی های بوش گاهی اوقات به دلیل استفاده نامناسب و یا طولانی مدت دچار ایراداتی می شوند. یکی از این ایرادات روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش است. در این مطلب که توسط مرکز  تهیه شده است به عیب یابی، دلایل و راهکارهای حل این مشکل می پردازیم.

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش را بشناسید

زمانی که ماشین لباسشویی روشن نشود لباس ها کثیف می مانند و زمان زیادی را باید صرف عیب یابی آن کنید. این مشکل دلایل بسیار متنوعی می‌توان داشته باشد. از جمله دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برق ماشین
 • نقص فنی در سوئیچ درب ماشین
 • ایراد در تایمر
 • خرابی موتور
 • برد الکترونیکی سوخته

ایرادات برقی ماشین لباسشویی بوش

اولین و ساده ترین قدم برای عیب یابی خرابی ماشین لباسشویی چک کردن برق دستگاه است. ابتدا چک کنید که دستگاه به برق متصل است. همچنین از روشن بود سوئیچ درب ماشین مطمئن شوید. اگر همچنان دستگاه روشن نمی شود باید به سراغ دیگر قسمت ها رفت و آن ها را بررسی کرد. شاید به نظر ساده باشد اما مشکلات برقی دستگاه از رایج ترین مشکلاتی هستند که باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می شوند.

سوئیچ ماشین لباسشویی چه تاثیری در روشن نشدن آن دارد؟

مشکل دیگری که ممکن است باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش شود، سوئیچ درب دستگاه است. این سوئیچ عملکرد باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد. اگر سوئیچ درب شکسته باشد و یا از جایگاه خود جدا شود، درب ماشین لباسشویی باز مانده و دستگاه روشن نمی شود. بنابراین سوئیچ باید تعویض و یا تعمیر شود. به طور کلی سوئیچ بخشی است که در درب و کلید استارت وجود دارد.

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی بوش، سوئیچ استارت دارای تایمر می باشد. با فعال شدن تایمر، سوئیچ نیز فعال می شود. نرسیدن جریان برق به سوئیچ استارت را می‌توان از دلایل دیگر روشن نشدن دستگاه نام برد که باید توسط تکنسین ماهر بررسی شود.

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا