حوادث

جمع‌آوری ۱۲۰ میلیارد ریال کمک نقدی از سوی مردم ایران برای غزه

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد که میزان کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده از سوی مردم ایران برای زلزله‌زدگان افغانستان و مردم مظلوم فلسطین از مرز ۱۵۵ میلیارد ریال گذشت.

وحید سلیمی در گفت‌وگو با باراناخبر، با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در راستای وظایف بشردوستانه خود در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان از زلزله ولایت هرات در افغانستان و نیز کمک به آوارگان جنگی به ویژه زنان و کودکان بی گناه غزه، از ۱۷ مهرماه اقدام به اعلام دو پویش بشردوستی و آفتاب مهربانی کرده است، گفت: این دو پویش با هدف جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم نوع دوست کشورمان به دو کشور فلسطین و افغانستان از طریق اعلام شماره حساب‌های هلال‌احمر نزد بانک های مرکزی و ملی اجرا شد.

وی ادامه داد: از ابتدای اعلام رسمی پویش ها در تاریخ ۱۷ مهرماه تا روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه در مجموع ۱۵۵ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال از سوی مردم کشورمان به شماره حساب‌های رسمی جمعیت هلال احمر واریز شده است که از مجموع مبالغ واریزی، ۱۲۰ میلیارد ریال مربوط به پویش بشردوستی و کمک به مردم مظلوم فلسطین و ۳۵ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ریال مربوط به پویش آفتاب مهربانی و کمک به زلزله‌زدگان افغانستان است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اعلام پایان پویش آفتاب مهربانی و جمع آوری کمک‌های نقدی برای زلزله‌زدگان ولایت هرات افغانستان، تصریح کرد: با توجه به ادامه درگیری ها و منازعات مسلحانه بین فلسطین و اسرائیل و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی از جمله حمله به بیمارستان المعمدانی و کشتار بی رحمانه بیماران، کودکان و زنان بی دفاع غزه، پویش بشردوستی جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مردم مظلوم فلسطین همچنان استمرار خواهد داشت.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره نحوه کمک به مردم فلسطین نیز گفت:  هموطنان می‌توانند کمک های نقدی خود به مردم مظلوم فلسطین را به شماره حساب۹۹۹۹۹ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۴۹۹۹۹۹۹ نزد بانک ملی و یا به شماره حساب۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ و شماره کارت۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶  نزد بانک مرکزی و یا از طریق شماره گیری کد دستوری #۵*۱۱۲* واریز کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا