ورزشی

جدایی ستاره‌های سرباز استقلال و پرسپولیس منتفی شد

آفتاب‌‌نیوز :

در حالی که شایعات پیرامون بازیکنان سرباز در نقل و انتقالات زمستانی بالا گرفته، معاون سازمان نظام وظیفه خبر جدیدی را در مورد بازیکنان سرباز اعلام کرد که خبر خوشی برای هواداران پرسپولیس محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام حسین زاهدی معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی فراجا، بازیکنانی که از طرح معافیت ۲۸ و ۳۰ ساله استفاده کرده‌اند می‌توانند تا پایان فصل در تیمشان بمانند.

قانون مذکور، دستورالعملی است که پنج سال پیش وضع شد و بر این اساس بازیکنان لیگ برتری تا ۲۸ سالگی و بازیکنان ملی‌پوش تا ۳۰ سالگی می‌توانستند سربازی خود را عقب بیاندازند.

با این حال در آنلاین ماه امسال زمان این طرح به پایان رسید و نظام وظیفه اعلام کرد که قصد تمدید آن را ندارد تا به این ترتیب شوکی بزرگ به بازیکنان مشمول خدمت سربازی وارد شد.

اما زاهدی در این مورد گفته است: در خصوص این ابلاغی که در آنلاین ماه اتفاق افتاد، این طرح متوقف شد. البته ما با جلساتی که با وزارت ورزش گذاشتیم قرار شد با فدراسیون‌ها و حتی خود بازیکنان هماهنگی‌های لازم انجام شود.

وی افزود: فعلا تا پایان فصل جاری مشکلی برای دوستان وجود ندارد و می‌توانند فعالیت‌هایشان را در تیم‌هایشان ادامه بدهند.

این طرح جدید به سود بازیکنانی نظیر میلاد سرلک، امید نورافکن، ابوالفضل جلالی و محمد عمری است که قرار بود در زمستان سرباز شوند و به ملوان بروند.

با این حال بازیکنان دیگری هم از این مصوبه سود می‌کنند و می‌توانند تا پایان فصل در تیم خود بمانند.

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که چه نفراتی به این شکل معافیت کوتاه مدت دریافت می‌کنند.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا