ورزشی

جاودانی علاقه رنگی دارد/ ۱۶۰ میلیارد قرارداد نیازمند کذب محض است

مدیر سپاهان می‌گوید عضو کمیته انضباطی علاقه رنگی دارد و با اعلام رقمی که کذب محض است، روح و روان بازیکنان سپاهان را به هم ریخته است.

به گزارش باراناخبر، فدراسیون فوتبال روز (چهارشنبه)، یک روز پیش از دیدار سپاهان و گل‌ گهر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سپاهان باید قرارداد پیام نیازمند، رضا شکاری، رضا اسدی، هادی محمدی، کاوه رضایی و احسان پهلوان را اصلاح کند و استفاده از آنها منوط به اصلاح قراردادشان است.

پس از اعلام رای کمیته انضباطی باشگاه سپاهان نسبت به این مساله واکنش نشان داد و اعتراض خود را اعلام کرد. مورایس تهدید به استعفا کرد و هواداران سپاهان نسبت به این مساله واکنش تندی نشان دادند. پس از واکنش اعضای کمیته انضباطی نسبت به مشکل قرارداد بازیکنان باشگاه سپاهان، حالا رضا فتاحی، مدیر این تیم در گفت‌وگو با باراناخبر در این خصوص پاسخ داد و نسبت به حواشی چند روز اخیر واکنش نشان داد.

هیچ تخطی از قانون نکردیم

او در این رابطه اظهار کرد: سپاهان با بازیکنانش در سیرجان بود و بازیکنان تیم در تمرین بودند و مورایس ترکیبش را بر اساس داشته‌هایش آماده کرد که یک دفعه اعلام کردند نمی‌توانیم از شش بازیکنمان استفاده کنیم. معمولا حکم که می‌دهند باید تنفس دهند. مجلس شورای اسلامی هم وقتی قانون می‌گذارد، برای اجرای آن تنفسی می‌دهد و زمان اجرای آن را اعلام می‌کند. مثلا بگویند این حکم صادر شده و ظرف ده روز باید قراردادها را اصلاح کنید. البته باید بگویم ما به این اصلاح قراردادها اعتراض داریم. ما هیچ گونه تخطی از قانون نکردیم و براساس دستورعمل کار کردیم.

فتاحی ادامه داد: قانون فرپلی مالی خودش قوانینی دارد. ما خودمان را با فوتبال کشورهای اروپایی مقایسه می‌کنیم. مگر هزینه فوتبال در لالیگا بین تیم‌های رئال مادرید و گرانادا یکی است؟ هزینه‌ها براساس درآمدهاست. مسئولان ما در فوتبال ایران قانون سقف بودجه را وضع کردند، بدون این‌که این مسائل را در نظر بگیرند. شاید برخی از تیم‌های کم هزینه از این قانون خوشحال شوند اما ممکن به ضرر تیم‌های مثل پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور باشد. با این‌که آقای ساکت نسبت به این قانون معترض بود اما سقف بودجه را رعایت کردیم.   

باشگاه‌های پایتخت فشار ‌آوردند تا قانون عوض شود!

مدیر تیم سپاهان درباره اختلاف قراردادهای سال اول و دوم بازیکنان سپاهان بیان کرد: قراردادهای باشگاه سپاهان براساس آیین نامه تدوین شده، بسته و به سازمان لیگ ارائه شده بود که پس از آن کارت بازی بازیکنان صادر شد. در آیین نامه درج شده بود برای قراردادهای یک ساله افزایش ۲۵ درصدی لحاظ شود. هیچ اعلامی نکرده بودند، قراردادهایی که دو ساله است هم باید با افزایش ۲۵ درصد باشد. باشگاه سپاهان براساس این دستورعمل قراردادها را تنظیم کرده بود. سه روز بعد تنظیم قراردادها براساس فشار باشگاه‌های پایتخت، کمیته نظارت برقراردادها نظرش را تغییر داد و گفت قراردادهای دو ساله، در سال دوم باید با ۲۵ درصد همراه شود. در ابتدا چنین مساله‌ای نبود.

او ادامه داد: آن‌ها بعد از ثبت قراردادهایمان قانون را عوض کردند. ببینید اگر کسی خلافی کرده باشد، قاضی حکم می‌دهد و براساس آن قانون حکم داده می‌شود اما نمی‌توانند ۲۴ ساعت بعد قانون جدیدی را تصویب کنند و بعد براساس قانون جدید حکم دهند. باشگاه سپاهان هیچگونه تخطی نکرده است و براساس سقف بودجه قراردادهایش را تحویل فدراسیون داده است. همانطور که رییس کمیته استیناف هم اعلام کرد، باشگاه سپاهان سقف را رعایت کرد. مشکل دیگر این قانون را ببینید. حالا باید با بازیکنانی که در سال‌های قبل قرارداد بسته‌ایم یعنی با تعهدات قبلی‌مان باید چه کنیم؟

جاودانی علاقه رنگی دارد/ ۱۶۰ میلیارد قرارداد نیازمند کذب محض است

به مورایس حق نمی‌دهید عصبانی باشد؟

فتاحی اضافه کرد: ببینید امسال احکام کمیته انضباطی درباره سپاهان در چه زمانی صادر شد. ما نماینده ایران در آسیا بودیم و وقتی برای بازی با نیروی هوایی در عراق بودیم، اعضای محترم کمیته انضباطی پس از این‌که از جلسه بیرون آمدند، دو ساعت بعد رای را اعلام می‌کنند. ببینید چه اتفاقی برای تیم رخ می‌دهد و چه شرایطی شب قبل از بازی پیدا می‌کند. مثلا برای حکم استقلال گفتند باید اطلاعات را کامل کنند و قبل از دیدار داربی رای را صادر نکردند. این چه عدالتی است؟ چون بازی داربی قراربود برگزار شود، رای را صادر نکردند.

او با بیان این‌که تیم با ۱۸ بازیکن به سمت سیرجان رفت و بعدش از استفاده از شش بازیکن محروم شد، عنوان کرد: به مورایس حق نمی‌دهید عصبانی باشد؟ او جزو چهل مربی رنکینگ جهانی است. مورایس در تیم‌های بزرگ دنیا کار کرده است و به جای اینکه بتوانیم از تجربه‌های او استفاده کنیم اما چنین شرایطی را برایش رقم می‌زنیم و او را از فوتبال زده می‌کنیم. مورایس هر روز از اتفاقات فوتبال ناراحت است.

داوران را در هتل تیم‌ها اقامت ندهید!

مدیر سپاهان درباره اشتباهات داوری علیه این تیم گفت: در دو بازی قبلمان به اشتباه سه بازیکن تیم ما اخراج شدند. من از کمیته داوران خواهش می‌کنم داوران را در هتل تیم‌ها اقامت ندهد. برای بازی با گل گهر آقای راکی در هتل تیم ما بود و مدام می‌گفت من قانون را رعایت و عدالت را اجرا می‌کنم اما ببینید پنالتی صددرصد ما را نگرفت و به اشتباه تک به تک بازیکن ما را آفساید گرفت. با سپاهان این کار را نکنید. مردم اصفهان خیلی از این مسائل اذیت شده اند.

رضا جاودانی علاقه رنگی دارد

او درباره صحبت‌های رضا جاودانی در خصوص قرارداد پیام نیازمند عنوان کرد: رضا جاودانی گفته بود به خاطر مشکلات اقتصادی مردم از تلوزیون کنار رفت اما آیا نمی‌داند این پولی که به باشگاه سپاهان می‌دهند، از مردم و زحمت کارگران کارخانه فولاد مبارکه می‌آید؟ این جریمه چهل میلیاردی باید از جیب همین کارگران به حساب فدراسیون واریز شود. البته ما می‌دانیم او علاقه رنگی دارد! آقای جاودانی اکنون یک قاضی است. پیام نیازمند ۴۸ ساعت است اعصابش خورد است و قراردادش را پیش من آورده و می‌گوید کجای این قرارداد ۱۶۰ میلیارد تومان است! لطفا به مردم دروغ نگویید.

جاودانی علاقه رنگی دارد/ ۱۶۰ میلیارد قرارداد نیازمند کذب محض است

رقم اعلام شده قرارداد نیازمند کذب محض است

فتاحی اضافه کرد: این رقم اعلام شده برای قرارداد نیازمند کذب محض است. تاکید می‌کنم که کذب محض است. ۴۸ ساعت است روح و روان بازیکنان تیم ما بهم ریخته است. نمی‌شود که به خاطر علایق رنگی مردم و بازیکنان آزرده خاطر شوند. البته جاودانی در آخر مصاحبه‌اش حرفش را اصلاح کرده بود اما در همان اصلاح هم اشتباه کرده بود. من از فدراسیون فوتبال انتظار با جاودانی برخورد قاطع شود. چرا اعضای کمیته انضباطی در برنامه‌ دیگری مصاحبه می‌کنند اما در تلویزیون ملی صحبت نمی‌کنند؟ این سوالات در ذهن مردم به وجود می‌آید.

مگر مثل دیگر باشگاه‌ها غیرقانون عمل می‌کنیم؟

مدیر سپاهان همچنین عنوان کرد: ما به دنبال حل مشکل قراردادهای بازیکنان هستیم. اگر می‌خواستیم غیرقانونی انجام دهیم، مثل بقیه باشگاه‌ها عمل می‌کردیم و همان شب قراردادها اصلاح می‌شدند. آنقدر دروغ رواج پیدا کرده است که درازه‌بان پرسپولیس درباره قراردادش قسم می‌خورد. چه کسی باور می‌کند؟ ما متاسفانه هوادار متمول نداریم. باشگاه ما حسابرس مالی دارد و کارخانه فولاد مبارکه کلیه شرکت‌های وابسته به کارخانه را حسابرسی می‌کند.

چه کسی باور می‌کند استقلال تخلف نکرده است؟

او در پایان درباره حکم براعت کمیته انضباطی درخصوص استقلال گفت: چه کسی باور می‌کند استقلال تخلف نکرده و قرارداد بازیکنش ۱۶۰ میلیون تومان است؟ ببینید اکنون یک کارگر شریف ایرانی در سال با سنوات و امکانات اولیه حداقل ۲۰۰ میلیون دریافت می‌کند. خواهش می‌کنم با احساسات مردم بازی نکنید و دروغ نگویید. چگونه حکم براعت صادر شده است؟

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا