استان ها

تا قبل از مهرماه؛ پرونده اعتراض 12 هزار معلم همدانی بسته خواهد شد

به گزارش خبرگزاری باراناخبر استان همدان ؛ محمود نقوی، در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان در دستور کار آموزش پرورش است، افزود: پرونده اعتراض 12 هزار معلم همدانی تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید بسته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رتبه بندی در سه سطح انجام می‌شود و خوشبختانه همدان جزو استان‌های پیشتاز در امر رسیدگی به اعتراضات بوده است، خاطرنشان کرد: تا امروز به بیش از ۷۰ درصد اعتراضات رسیدگی شده است.

نقوی اضافه کرد: رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان با تلاش و رسیدگی شبانه‌روزی بسته خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به آخرین وضعیت کمبود نیروی انسانی و فضاهای آموزشی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نیز گفت: در این حوزه اقدامات کمی و کیفی صورت گرفته و در خصوص غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و ارائه برنامه اردوی دانش‌آموزی راهیان نور جلسات متعددی برگزار شده است.

وی در بخش دیگر با اشاره به اینکه پس از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ۱۵۹۶ آموزگار ابتدایی و استثنایی برای مصاحبه معرفی شده‌اند، یادآور شد: از این تعداد، ۶۵۰ آموزگار بعد از مراحل ارزیابی و گزینش جذب دستگاه تعلیم و تربیت استان خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: این ارزیابی در قالب ۱۹ کانون، شامل ۱۱ کانون ویژه بانوان و هشت کانون ویژه آقایان با گروه های ۱۵ نفره انجام می‌گیرد که هر گروه در روز ۶ نفر را ارزیابی می‌کنند و این نوع ارزیابی دقیق طی ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

نقوی تصریح کرد: در طول یک سال گذشته وزارت آموزش و پرورش قبول کرده که همدان مشکل نیروی انسانی دارد و جزو ۱۱ استانی می باشد که با مشکل نیروی آموزشی مواجه است.

وی گفت: خوشبختانه جذب نیروی سرانه استان از ۱.۲ به ۲.۲ افزایش پیدا کرد و اگر این روند، دو، سه سال ادامه داشته باشد مشکل کمبود نیروی انسانی استان همدان حل خواهد شد.

23

دکمه بازگشت به بالا