عمومیکسب و کار برتر ایرانی

بهترین مارک شانژمان دوچرخه

در مقالات قبلی به معرفی و بررسی انواع شانژمان ها برای دوچرخه پرداختیم و دانستیم که شانژمان یکی از اجزا حیاتی در سیستم دنده دوچرخه است و در صورت نبودن و یا معیوب بودن آن امکان عوض کردن دنده وجود نخواهد داشت ، خرید بهترین شانژمان دوچرخه باید متناسب با نوع سیستم دنده دوچرخه باشد.

اگر قصد خرید شانژمان برای سیستم دنده دوچرخه تان را دارید و به دنبال بهترین آن هستید باید 2 نکته را مد نظر قرار دهید:
نکته اول :با توجه به این که شانژمان به صورت مستقیم با خودرو دوچرخه در ارتباط است برای خرید بهترین شانژمان باید به خودرو توجه کنید که دارای چند چرخ دنده است و اصطلاحا خودرو دوچرخه شما چند سرعته است و بعد متناسب با آن نوع شانژمان را انتخاب نمایید

نکته دوم : برند های مختلفی در زمینه تولید شانژمان برای دوچرخه ها فعالیت میکنند و بدون شک شیمانو بهترین و اولین انتخاب برای خرید شانژمان خواهد بود اما اگر قصد دارید با یک هزینه کمتر یک شانژمان عالی و کار راه انداز خریداری نمایید میتوانید برند های دیگر مانند سایگون، کارینو ، رددو و یا سایر برند های متفرقه را مورد بررسی قرار دهید .

با ما تا انتها این مقاله همراه باشید تا به بررسی 5 مدل از بهترین شانژمان های موجود در فروشگاه رووبایک بپردازیم ، در ضمن خوب است بدانید که رووبایک عرضه کننده انواع لوازم دوچرخه و از جمله شانژمان دوچرخه از بهترین برند های مطرح در سراسر کشور است و میتوانید برای قیمت دوچرخه انواع شانژمان به صورت تک و یا عمده با ما از طریق شماره های درج شده در سایت در ارتباط باشید و یا سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

بهترین شانژمان دوچرخه: قسمت های اصلی شانژمان دوچرخه

اگر به عکس شانژمان دوچرخه دقت کنید، این قطعه از سه بخش اصلی تشکیل شده است. این سه بخش بازوی نگهدارنده، بازوی پایینی و بدنه اصلی است که هرکدام وظیفه خاص خود را دارند.

·         بازوی نگهدارنده:

بازوی نگهدارنده بدنه شانژمان دوچرخه، بدنه اصلی شانژمان را ثابت نگه داشته و سیمی که وظیفه تنظیم دنده دارد نیز در این قسمت قرارداده شده است. این قطعه توسط قسمت آلومینیومی خود که به آن گوشواره گفته می شود به بدنه دوچرخه متصل می شود. کیفیت ساخت و مقاومت این قطعه در برابر ضربه های احتمالی که در دوچرخه سواری زیاد هم اتفاق می افتد، در انتخاب بهترین شانژمان دوچرخه موثر است. که در عکس شانژمان دوچرخه کاملا مشخص است.

·         بازوی پایینی:

بازوی پایین شانژمان از دو قسمت تشکیل شده است. جمع کردن زنجیر در قسمت مفصل فنری این قطعه انجام می شود. قسمت دیگر بازوی پایینی دو قرقره ای هستند که زنجیر را روی خودروها یا به عبارتی چرخ دنده های متفاوت جابجا می کنند. این دو چرخ دنده درواقع آخرین مرحله تعویض دنده را انجام می دهند. استفاده از مواد مرغوب در ساخت این قطعات و همچنین دقت و ظرافت ساخت بازوی پایینی باعث می شود تا تعویض دنده راحت تر انجام شود. در نمونه های بی کیفیت ممکن است که زنجیر به خوبی جابجا نشده و تعویض دنده باسختی انجام شود.

حتی در برخی مواقع بی کیفیت بودن نحوه ساخت این قطعه باعث می شود که زنجیر از روی خودروها رها شده و دردسرهای زیادی برای دوچرخه سوار ایجاد کند. این موارد، دلیل اهمیت این قطعه در انتخاب بهترین شانژمان دوچرخه برای دوچرخه سواران است.

·         بدنه اصلی:

بدنه اصلی شانژمان بصورت مکانیکی دستور تغییر دنده را از اهرم های دسته دنده به بازوی پایینی منتقل می کند. پیچ های تنظیم دنده نیز در این قسمت قرار دارد. این قطعه با کمک فنری که در داخل آن تعبیه شده است با ایجاد کشیدگی روی سیم دنده، تغییر دنده دوچرخه را انجام می دهد. هرچند که این قطعه مکانیکی بوده و ظاهرا تکنولوژی پیچیده ای ندارد، اما استفاده از قطعات باکیفیت و مناسب در مقابل قطعات با کیفیت پایین تر و با طول عمر کمتر در این قطعه تفاوت زیادی دارد که برای انتخاب بهترین شانژمان دوچرخه باید به آن دقت کرد. جهت خرید انواع دوچرخه می توانید به فروشگاه اینترنتی آریا چرخ مراجعه کنید

دکمه بازگشت به بالا