استان ها

برداشت آب از سد کرج آغاز شد

وی با تاکید براینکه مردم می بایست برای مصرف آب همچنان با شرکت آبفای استان البرز همراهی کنند، افزود: رعایت الگوی مصرف به خاطر نوسانات،‌ افت فشار و قطع آب که در چند روز گذشته صورت گرفته ضروری است ضمن آنکه برای رسیدن به تعادل در شبکه توزیع زمان بیشتری نیاز است.

لرستانی تاکید کرد: به خاطر رفتار و نیاز مصرفی مردم و افزایش دمای هوا هنوز نمی توان پیش بینی کرد که چه زمانی می توان به تعادل در توزیع آب برسیم،‌ اما تا آخر وقت امروز قرار است که آب به تصفیه خانه شماره یک برسد و آب شرب برای مصرف در اختیار مردم قرار بگیرد.

این مسئول گفت: مردم استان البرز همچنان به اطلاعیه های آبفای استان توجه داشته باشند و مدیریت مصرف را رعایت و مانند سابق مصرف نکنند تا آب مصرفی در اختیار تمام مشترکان استان قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از ساختمان ها در استان دارای پمپ آب هستند که نوسان فشار و قطعی آب در چند روز گذشته سبب شده تا مشکلاتی در مخزن و یا اتصالات آن داشته باشند که می بایست آن را بررسی کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به توزیع آب توسط آبفای البرز و دیگر دستگاه های خدمات رسان به مناطقی که با قطعی و افت فشار مواجه شده اند،‌ گفت: توزیع آب بسته بندی و فعالیت تانکر های آب تا رفع کامل مشکل دربین مناطق مختلف استان البرز ادامه دارد.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز نیز شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران،‌ گفت: مشکلات استان در بحث آب شرب که به واسطه سیل به وجود آمده،‌ کاهش می یابد و تلاش ها بر این است تا امروز پنجشنبه به وضعیت عادی برسیم .

بارش شدید باران عصر و شامگاه پنجشنبه ۱۸ خردادماه جاری سبب ریزش کوه و سیلاب در جاده کرج – چالوس شد که خساراتی به این جاده وارد کرد ضمن آنکه ریزش کوه سبب انسداد بخشی از خروجی آب سد کرج شد.

دکمه بازگشت به بالا