حوادث

بازداشت ۱۹ عضو شرکت کیونت/ کلاهبرداری ۲۰۰ میلیارد ریالی درپوشش استخدام

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری شرکت موسوم به کیونت خبر داد.

به گزارش باراناخبر، سرهنگ جهانگیر تقی‌پور در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع کلاهبرداری‌های متعدد از شهروندان تحت عنوان شرکت هرمی موسوم به کیونت رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و بررسی‌های آنان نشان داد که این شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئست است.

وی با بیان اینکه اعضای این شرکت با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر با شگرد چرب زبانی مال باختگان را فریب دادند، گفت: اعضای این شرکت پول‌های زیادی را تحت همین عنوان و بهانه از افراد کلاهبرداری کرده‌ بودند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ وارد عمل شدند و پس از رصدهای اطلاعاتی گسترده، هویت و مخفیگاه ۱۹ عضو اصلی این باند کلاهبرداری را در جنوب تهران شناسایی کردند.

تقی‌پور ادامه داد:‌ کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات، با کسب مجوزهای لازم قضائی راهی محل موردنظر شدند و در یک عملیات هماهنگ اعضای باند شرکت هرمی کیونت را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آنان، گفت: پس از انتقال متهمان به اداره چهاردهم پلیس آگاهی، این افراد در تحقیقات ابتدایی به  کلاهبرداری با شیوه و شگرد چرب زبانی به ارزش ۲۰۰  میلیاردریال، اعتراف کردند.

به گفته تقی‌پور با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی برای متهمان پرونده‌ای تشکیل شده و این افراد برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا