استان ها

انتقاد تهیه کننده با سابقه از لغو کنسرت های موسیقی در لرستان / نامه سرگشاده به استاندار

به گزارش باراناخبر لرستان، در نامه این تهیه کننده پیشکسوت به فرهاد زاویار استاندار لرستان آمده است:

پروردگار فرماندار! باور کنید مدتی است در مقابل بی مهری ها، بداخلاقی ها و در نهایت تصمیمات سهل انگارانه و غیرکارشناسانه مدیران فرهنگ و رهنمودهای اسلامی استان که با رای ها و تصمیمات ناشیانه به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مردم هستند. مردم محلی هنرمندان موسیقی استان به دلیل شرایط حساس جامعه سکوت اختیار کرده اند، شاید مردان به اشتباه بزرگ خود پی ببرند و در تصمیمات ناعادلانه خود تجدید نظر کنند.

متاسفانه به دلیل غلبه موسیقی استان های همجوار و موسیقی پاپ در بین جوانان، مدیران استانی به جای توانمندسازی و حمایت از موسیقی محلی سعی در حذف افراد فعال در عرصه موسیقی محلی لری دارند.

در این طومار جایی برای آسیب شناسی برای به چالش کشیدن رهبران محلی استان ارشاد به دلیل ایجاد موانع بر سر راه تولید موسیقی محلی وجود ندارد. امیدوارم استاندار لرستان با نظارت و کنترل بیشتر، تصمیم درست، تغییر رویه و حفظ انسجام را در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اتخاذ کند. زیرا امروز زمان اتحاد و همدلی برای آشتی و حل بسیاری از مشکلات ریز و درشت است.

متأسفانه رفتار سلیقه ای مدیران استان با سیاست کلی کشور برای حمایت از موسیقی محلی فاصله دارد، در حالی که وضعیت موسیقی محلی لرستان نسبت به فعالیت تولیدات موسیقی در سایر استان های زاگرس نشین تولیدات کمی دارد. .

با دریغ و درد، تولید موسیقی محلی لرستان هر سال به سر انگشتان هم نمی رسد و برای ذائقه مردان، این مقدار (کم) هم در حال بسته شدن است.

سوال اصلی من از استاندار لرستان سر جای خود باقی است! تصمیمات مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان دانسته یا ندانسته نارضایتی هنرمندان و جامعه هنردوست را به همراه داشته است و آنچه مشاهده می شود ذوق استادان شورای موسیقی برای تسویه حساب و افراد بدبین است. و هنرمندان

من با بیش از چهل سال کار رادیویی و تلویزیونی یکی از بنیانگذاران سیمای لرستان هستم و همه هنرمندان پیشکسوت موسیقی محلی من را به عنوان یکی از پایه گذاران کنسرت موسیقی محلی پس از انقلاب در لرستان می شناسند.

با توجه به احساس مسئولیت، علاقه و در نهایت تمایل مردم به اجرای کنسرت موسیقی لری، تصمیم گرفتم با دعوت و ملاقاتی که با استاد علیپور داشتم کنسرت گروه قدیمی تال را در تاریخ 8 و 9 تیرماه در خرم آباد برگزار کنم. درخواست کتبی برای اجرای کنسرت به انجمن موسیقی و مدیر کل انجمن راهنما ارسال شده است. آقایان بعد از یک هفته بدون دلیل قانع کننده از اجرای کنسرت خودداری کردند!

جالب اینجاست که یک ماه مانده به محرم اجرای موسیقی آقای علیپور را به بهانه آمدن محرم رد کردند با اینکه اول محرم 17 مرداد است. هیچ کس به تماس های تلفنی پاسخ نمی داد. دلایل غیر منطقی و غیرحرفه ای آوردند و اجازه برگزاری کنسرت را ندادند.

متأسفانه در کمترین زمان سیاست حمایت از موسیقی محلی و هنرمندان بومی به فراموشی سپرده شد و سلیقه ها فضای اتحاد و حساسیت را تباه کرد.

پروردگار فرماندار! با توجه به شناختی که از فرزند فهیم لرستان داریم، نگذارید مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به هنرمندان و مردم بدبین باشند. با نگاهی منطقی و منطقی به فردا نگاه کنید. مسئولان اداره کل ارشاد لرستان بیش از این سلیقه مردم و هنرمندان را آزار ندهند.

هنرمندان پایتخت کشور هستند. چند نفر مثل استاد علیپور با این همه تجربه در عرصه موسیقی داریم؟ این هنرمند ارزشمند لرستان و کشورش را در سرزمین کهن و تاریخی خود (لرستان) نگه دارید.

این هنرمندان محلی را در سطوح مختلف ناامید نکنید.

48

دکمه بازگشت به بالا