امیرعبداللهیان: با ادامه حملات رژیم صهیونیستی، هیچ تضمینی برای عدم گسترش دامنه درگیری‌ها نیست

وزیر امور خارجه کشورمان با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش باراناخبر، حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار سلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان به امیر قطر را ابلاغ کرد. همچنین مجددا از نقش آفرینی سازنده قطر در موضوع تبادل زندانیان و انتقال دارایی‌های ایران تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به گفت‌وگوهای تلفنی شب گذشته رئیس جمهور کشورمان با امیر قطر و نیز بیان نتیجه مشورت‌های منطقه‌ای خود با مقامات کشورهای منطقه در چارچوب سفر جاری و همچنین گفتگوهای تلفنی با مقامات کشورهای مختلف در روزهای اخیر، بر ضرورت تحرک جمعی کشورهای اسلامی برای پایان بخشیدن به جنایات جنگی رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه شهروندان غزه تاکید کرد و در این چارچوب بر اهمیت برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای امور خارجه و نیز رؤسای این کشورها تصریح نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و مردم بی دفاع غزه، هیچ کس نمی‌تواند کنترل اوضاع و عدم گسترش دامنه درگیری‌ها را تضمین کند.
وی در این رابطه افزود: آمریکا که دیگران را به خویشتنداری توصیه می کند، خود به چنین توصیه ای ملتزم نیست و حمایت‌های همه جانبه خود را از رژیم صهیونیستی تقویت کرده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: آنهایی که علاقه‌مند هستند که دامنه جنگ و بحران توسعه نیابد، ضرورت دارد مانع حملات وحشیانه جاری رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و غیرنظامیان در غزه شوند.

امیرعبداللهیان با اشاره به گفتگوهای خود با مسؤلان عالیرتبه جنبش حماس در بیروت و دوحه گفت: مسؤلان جنبش یادشده تاکید کردند که با نگاه اسلامی و انسانی، رسیدگی به موضوع اسرای غیرنظامی را با اولویت در برنامه خود دارند و اگر شرایط میدانی فراهم شود، در این زمینه اقدام لازم را انجام خواهند داد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این دیدار شرایط انسانی غزه را نگران کننده خواند و گفتک اولویت ما توقف جنایات در غزه است و موضع ما در خصوص فلسطین تغییری نمی‌کند.

وی افزود: نیروهای اشغالگر مسئول جنایاتی هستند که مرتکب می‌شوند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا