عمومیکسب و کار برتر ایرانی

الگوریتم هیلتاپ Hilltop Algorithm

در مقاله قبلی با آشنا شدیم. حال در این مقاله قصد داریم که بررسی یکی دیگر از الگوریتم‌های گوگل به نام الگوریتم هیلتاپ بپردازیم.

همواره یکی از مهم‌­ترین دغدغه­‌های افراد مختلف جهت کسب رتبه بالا در موتورهای جستجوگر، بررسی انواع الگوریتم­‌های گوگل می‌­باشد. یکی از الگوریتم­‌های بسیار ویژه که تاثیر مستقیمی در دارد، الگوریتم هیلتاپ است. به طور کلی هیلتاپ وظیفه­‌ی شناسایی صفحات وب معتبر جهت رتبه بندی و امتیازدهی سایت­‌ها را بر عهده دارد.

این الگوریتم فعالیت خود را از سال 2003 آغاز کرده و در مدت زمان بسیار محدودی تاثیر مستقیم بر ­­‌ها داشته است. ابتدا الگوریتم Hilltop صفحات مرجع و متخصص را به کمک لینک‌­ها شناسایی و سپس به عنوان سایتی معتبر به رسمیت می­­‌شناسد.

در این مطلب قصد داریم الگوریتم Hilltop گوگل و تاثیر در افزایش امیتازدهی سایت‌­ها را به طور کامل مورد نقد و بررسی قرار دهیم؛ پس تا پایان همراه ما باشید تا به طور کامل با جزئیات این الگوریتم کاربردی آشنا گردید.

به بیانی ساده عملکرد الگوریتم هیلتاپ بر پایه لینک و پیوندها بنا نهاده شده است. هر چه سایت­‌های بزرگ و معتبر به صفحات وب سایت شما لینک‌­های بیش­تری بدهند، اعتبار آن صفحه از نظر گوگل بالاتر می‌­باشد. روند عملکرد این نوع الگوریتم دقیقا در راستای یافتن صفحات معتبر با موضوعات مشترک و منحصر به فرد است.

به عنوان مثال هیلتاپ ابتدا صفحات یک سایت معتبر را بررسی می‌کند. سپس لینک­‌های داده شده از صفحات این سایت به سایر سایت­‌ها را بررسی و درصورتی که صفحات مقصد نیز از اعتبار خوبی نزد گوگل برخوردار باشند، به عنوان مرجع شناخته خواهند شد.

تاثیر الگوریتم هیلتاپ گوگل بر سئو

گوگل به عنوان معتبرترین موتور جستجوگر حال حاضر، در تلاش است که بهترین سایت­‌های مرجع را به کاربران و مخاطبان خود نشان دهد. توجه داشته باشید زیاده روی در لینک­‌دهی از سمت سایت‌­های بزرگ به صفحات وب سایت شما، امکان ایجاد مشکلات زیادی را به همراه دارد که باعث جریمه شدن و از دست دادن رتبه بالا در گوگل خواهد شد.

آموزش سئو مهم ترین مسئولیت مدیر هر سایتی است تا بازاریابی کند و اگر آموزش سئو رایگان به صورت pdf یا فیلم را شروع نکنید، بازار پرسودی را از دست می دهید.

نحوه استفاده از الگوریتم Hilltop

همانطور که بیان شد عملکرد الگوریتم هیلتاپ صرفا بر پایه لینک دهی سایت­‌ها می­باشد. که معیار بسیار خوبی جهت سنجش کیفیت و نوع محتوا صفحات است. اساسی­‌ترین اصل در بهبود بخشیدن به و بهینه سازی سایت، آشنایی دقیق با روند عملکرد انواع از جمله الگوریتم Hilltop است که از چند مرحله زیر تشکیل شده است:

  1. شناسایی وب سایت‌­های تخصصی و معتبر

تنها مولفه موثر در شناسایی وب سایت‌­های تخصصی و معتبر بررسی دقیق لینک و پیوندها از سمت وب سایت­‌های بزرگ و صفحات سایت می‌­باشد.

  1. استفاده نکردن مداوم از لینک­ سایت­‌های بزرگ و معتبر

توجه داشته باشید گوگل نسبت به استفاده زیاد و بی رویه از لینک­ در سایت­‌ها بسیار حساس است. بهتر است تنها از لینک­ سایت­‌های معتبر استفاده نشود و از سایت های کوچک­تر و قابل اعتمادتر هم به سایت شما پیوند یا لینک داده شده باشد.

  1. دریافت لینک از وب سایت های حقیقی

بهترین روش جهت دریافت رتبه بالا در موتورهای جستجوگر و الگوریتم هیلتاپ (hilltop)، دریافت لینک از سایت­‌های حقیقی و تخصصی است که با استفاده از محتوای کاربردی سایت، لینک داده می‌­شود.

  1. بررسی رقبا و سایت­‌های معتبر

جهت بررسی سایت­‌های معتبر به راحتی می­‌توانید با آنالیزکردن رقبا دریابید از کدام سایت­های بزرگ لینک دریافت می‌کنند و به راحتی در گوگل از امتیاز بالاتری برخوردار شوید.

نکات مهم الگوریتم هیلتاپ

در روند عملکرد الگوریتم هیلتاپ نکات بسیار مهمی وجود دارد که رعایت نکردن هر کدام از آن­ها باعث اختلال در رتبه دهی گوگل خواهد شد. به طور معمول اگر تنها دو سایت معتبر و تخصصی به سایت شما لینک دهند، وب سایت شما در موتورهای جستجوگر از رتبه خوبی برخوردار خواهند شد.

در نظر داشته باشید عملکرد الگوریتم­‌ها دقیقا مطابق با نیاز کاربران ارائه داده می­‌شود. بدین معنی که کاربران به راحتی با مشاهده اولین سایت ارائه داده شده به خدمات یا پاسخ خود دست پیدا کنند. نکات مهم الگوریتم هیلتاپ عبارت اند از:

  • از موارد کاربردی و مهم در الگوریتم هیل تاپ، مشترک نبودن بخش عمومی نام دامنه وب سایت‌­ها است.
  • در شرایطی که از چندین سایت معتبر به سایت شما لینک داده شده باشد؛ نباید هیچ ارتباطی میان صفحات لینک دهنده وجود داشته باشد.

برای اولین بار الگوریتم پیج رنک جهت رتبه بندی سایت­‌ها از لینک­ یا پیوندها در صفحات وب استفاده نمود. این الگوریتم از طریق لینک­‌های داخلی و خارجی، صفحات مختلف را بررسی می­کند. به طوری که تعداد بک لینک‌­های وارد شده به یک سایت را شناسایی کرده و بر اساس اینکه سایت­های معتبر و تخصصی­ تعداد بک لینک‌های بیش­تری را داشته باشند، رتبه بندی سایت‌ها را مشخص می­‌نماید.

توجه داشته باشید در صفحه‌ه­ایی از سایت هر چقدر لینک­‌های بیش­تری قرار دهید امتیاز کمتری از هر لینک دریافت می­‌کنید. این در حالی است که هر چه سایت­‌های بزرگ و معتبر به صفحات سایت شما لینک بیش­تری بدهند، گوگل امتیاز و رتبه بالاتری برای سایت در نظر می‌­گیرد. همچنین لینک دادن به سایت­‌های متفرقه رتبه صفحات سایت شما را افزایش نخواهد داد.

الگوریتم هیلتاپ الگوریتم پیج رنک
الگوریتم هیلتاپ (hilltop) صفحات وب سایت‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و از طریق لینک­ یا پیوندها به سراغ شناسایی سایت­‌های دیگر می‌­رود. جهت رتبه بندی سایت­‌ها، تمام سطح وب را بررسی می‌­نماید و صفحات معتبر را پیدا می‌کند
الگوریتم Hilltop با بررسی لینک­‌ها، صفحات معتبر را مشخص می­‌نماید و رتبه آن صفحه را پیشنهاد می‌دهد الگوریتم پیج رنک به محتوای صفحات رتبه می­‌دهد و آن‌ها را رتبه بندی می‌کند

در نهایت گوگل با استفاده از انواع الگوریتم‌­های مختلف به ارائه محتواهای کاربردی و تخصصی به کاربران می‌­پردازد.

اگر در دسته سایت­‌هایی قرار دارید که محتوایی دقیقا در راستای نیاز کاربران در اختیارشان قرار می‌دهید، لینک­‌دهی سایت­‌های بزرگ و معتبر به مرور زمان به سایت شما می‌تواند رتبه بسیار خوبی برای صفحات سایت شما به همراه داشته باشد.

شما با کدام الگوریتم‌­های گوگل آشنایی بیشتری دارید؟ روش شما برای بهینه سازی سئو سایت چیست؟ و نیز از کدام برای افزایش درک خود از این دریای بی‌انتها کمک می‌گیرید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

اگر به دنبال رتبه بالایی در گوگل یا هر موتور جستجوگر دیگری هستید، الزامی است عملکرد بسیار بالایی را دقیقا مطابق با الگوریتم‌­های گوگل ارائه دهید. همانطور که بیان شد الگوریتم هیلتاپ بر پایه و اساس لینک­‌های موجود در سطح وب.، بهترین و معتبرترین سایت­‌ها را شناسایی خواهد کرد و به کاربران بیش­تری نشان می­دهد.

همچنین اگر تنها دو سایت معتبر به یک سایت کوچک لینک دهند؛ پیشرفت قابل چشمگیری در رتبه بندی گوگل مشاهده می‌­شود. همانطور که می­‌دانید بهینه سازی بیش از حد سایت، امکان جریمه را از سمت گوگل بالا خواهد برد. پس تمام تمرکز خود را در تولید محتوا غنی و تخصصی بگذارید.تا کاربران از خدمات رسانی سایت شما در هر زمینه­ای نهایت استفاده را ببرند.

تنها در این شرایط با به کارگیری ترفندهای سئو و آشنایی کامل با الگوریتم‌­هایی همچون الگوریتم هیلتاپ می­‌توانید رتبه­‌های بسیار خوبی را کسب نمائید.

سوالات متداول

1- الگوریتم هیلتاپ چیست؟

به طور کلی الگوریتم هیلتاپ Hilltop انواع لینک­ سایت­‌های معتبر و تخصصی به سایت‌های دیگر را شناسایی کرده و بر اساس همین پیوندها، به سایت­های کوچک­تر، امتیاز یا رتبه داده خواهد شد.

2- آیا الگوریتم هیلتاپ گوگل بر سئو سایت­‌ها تاثیرگذار است؟

3- الگوریتم هیلتاپ با پیج رنک چه تفاوت­‌هایی دارد؟

الگوریتم هیلتاپ با بررسی سایت­‌های معتبر از طریق لینک‌­ها به صفحات وب تخصصی کوچک­­تر دست می­‌یابد، این در حالی است که پیچ رنک تمام صفحات وب را آنالیز می‌نماید.

4- عملکرد و نحوه استفاده از الگوریتم هیلتاپ به چه صورت است؟

برای تولید محتوا دقیقا در راستای الگوریتم هیلتاپ ابتدا باید سایت‌­های معتبر را شناسایی کنید. سپس لینک‌­های متعددی از این سایت­‌ها به طرق مختلف دریافت نمائید. فقط توجه داشته باشید دریافت لینک تنها از سایت‌­های بزرگ و معتبر، وب سایت شما را دچار مشکل خواهد کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا