فرهنگ و هنر

اعلام آمار فروش و تماشاگران تئاترهای دولتی و اضافه شدن نمایش الناز شاکردوست

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه بیست و هشتم مهرماه ۱۴۰۲ به تفکیک اجراها مشخص شد.

به گزارش باراناخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نمایش «پدر» به کارگردانی آروند دشت‌آرای  که از روز ۱۷ آنلاین ماه اجرای خود را در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان آغاز کرده ، تاکنون با مجموع ۱۱ اجرا و میزبانی از ۵ هزار و ۶۴۴ مخاطب به فروشی معادل ۹۰۰ میلیون  و ۴۸۰ هزار تومان دست پیدا کرده است.

نمایش «ملاقات بانوی سالخورده» به کارگردانی میترا علوی‌طلب نیز که اجرای خود را از ۱۹ مهرماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۹ اجرا و جلب  ۷۰۰ تماشاگر، توانست به فروش معادل ۵۶ میلیون و ۹۱۶ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «تله وزیون» به کارگردانی الهه پورجمشید نیز که اجرای خود را از روز ۲۱ مهرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرد، با ۷ اجرا توانست ۵۱۸ تماشاگر را به سالن جلب کند و به فروشی معادل ۴۱ میلیون و ۲۵۶ هزار تومان دست یابد.

نمایش «مناظره وایادولید» به کارگردانی هوشمند هنرکار نیز که اجرای خود را از روز ۲۵ مهرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده، با ۳ اجرا توانسته ۷۲ تماشاگر را به سالن جلب کند و به فروشی معادل  ۳ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان دست یابد. 

نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به کارگردانی محمدهادی عطایی از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان به صحنه رفته، با مجموع ۸ اجرا، توانست ۳۳۴ تماشاگر را به سالن بکشاند و به فروشی معادل ۲۳ میلیون و ۴۳۰  هزار تومان برسد. 

همچنین نمایش «شبیه‌خون» به کارگردانی محمد حاتمی که از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع  ۵ اجرا، توانست  ۱۰۷ تماشاگر جلب کند و به فروشی معادل ۵ میلیون و ۷۹۸ هزار تومان دست یابد.   

نمایش «استرالیا»  به کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی نیز که از روز ۲۷ مهرماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰ هزارتومان روی صحنه رفته،  با ۲ اجرا و جذب ۴۴ تماشاگر توانسته به فروش ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان دست پیدا کند و به اجرای خود ادامه دهد.

نمایش محیطی «مهم نیست» به کارگردانی ایمان ایران‌منش که از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه در کافه‌تریای سالن اصلی با قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان به صحنه رفته،‌ تا روز ۲۸ مهرماه و ۵ اجرا،‌ توانست ۹۳ تماشاگر را به مجموعه جلب کند و به فروش ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم دست پیدا کند.

آمار فروش و تماشاگران تالار هنر

نمایش « سیندرلا » به کارگردانی مریم کاظمی نیز که از  روز ۲۱ مهرماه  در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۲ نفر  و قیمت بلیت ۷۵  تا  ۹۸ هزار هزار تومان  روی صحنه رفته ، تاکنون با مجموع ۶ اجرا  و ۹۶۱ تماشاگر، به فروشی  معادل  ۷۹ میلیون ۵۶ هزار تومان  دست پیدا کرده است.

نمایش «دوره گردها » به کارگردانی علی فروتن  نیز که از  روز ۱۱ مهرماه  در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۲ نفر  و قیمت بلیت ۷۵  تا  ۹۸ هزار تومان  روی صحنه رفته ، تاکنون با مجموع ۱۵ اجرا و  ۲ هزار و ۲۵۶ تماشاگر  به فروشی  معادل  ۱۹۷ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان دست  پیدا کرده است.

آمار فروش و تماشاگران تماشاخانه «سنگلج»

نمایش «داش آکل» به کارگردانی حامد شیخی  هم که از  بیست و نهم شهریور ماه  در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ نفر روی صحنه رفته است،  با ۲۵ نوبت اجرا  و  یک هزار و ۷۳۷ تماشاگر به  فروشی معادل ۴۰ میلیون و ۷۵۳ هزار تومان دست یافته است.

گفتنی است که این آمار با احتساب ارائه بلیت تمام بها، نیم بها، تخفیف دار و مهمان منتشر شده است.

همچنین برنامه اجراهای مجموعه تئاتر شهر با اضافه شدن نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به شرح زیر اعلام شد:

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، برنامه اجراهای آنلاین و آبان ماه تالارها نمایشی مجموعه با نه نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی اعلام شد.

در تالار اصلی،‌ نمایش«پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از ۱۷ مهرماه، ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس از این بیماری است. نمایشنامه «پدر» از نمایشنامه‌های سه گانه «مادر»، «پدر» و «پسر» فلوریان زلر نویسنده فرانسوی است که اغلب نمایشنامه‌های او بر موضوع انسان امروز و مسائل او متمرکز است.

همچنین نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون هولک و بازی الناز شاکردوست، در کنار نمایش «پدر» در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود.

نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی براساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه «ویدا سامعی» نوشته شده است. تالار چهارسو نیز میزبان نمایش «ملاقات بانوی سالخوره» نوشته فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی میترا علوی‌طلب است که ساعت ۱۹، با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان از چهارشنبه ۱۹ مهرماه به روی صحنه رفته است.

نمایش «ملاقات بانوی سال‌خورده» درباره کلارا، ثروتمندترین زن جهان است که پس از چندین سال به شهر زادگاهش باز می‌گردد. شهری که او در نوجوانی با ستم و بی‌مهری و داغ ننگی بر پیشانی از آن رانده شده است. اکنون او بازگشته است تا با خریدن شهر و آدم‌هایش از معشوق سابقش انتقام بگیرد…

تالار قشقایی نیز از روز جمعه ۲۱ مهرماه میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند.

در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین نمایش «مناظره وایادولید» نوشته ژان کلود کاریر و کارگردانی هوشمند هنرکار از ۲۴ مهرماه ساعت ۲۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه رفته و در آن جلیل فرجاد،‌ مهدی وثوقی، محمد ربانی‌پور، علیرضا عباسی، فرید گلریز، عبدالله عاج‌پرین، یگانه عطار اولیایی، سارینا قاسم‌زاده، رهام رضایی و هوشمند هنرکار ایفای نقش می‌کنند.

این نمایش درباره مناظره تاریخی سال ۱۵۵۰ با سرخپوستانی که سرزمین‌شان غصب شده بود در کلیسای معروف «وایادولید» است.

تالار سایه از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم وکارگردانی محمدهادی عطایی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان شده است.

در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن و شوهری است که پس از سال‌ها می‌خواهند بچه‌دار شوند…

نمایش دیگر تالار سایه «شبیه خون» نوشته سهراب حسینی و کارگردانی محمد حاتمی است که از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰ و مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه رفت و در آن صدف محسنی و محمد حاتمی به عنوان بازیگر حضور دارند.

این نمایش سیال، در فضایی سوررِئال(فرواقعی) تنها راه نجات انسان امروزی از تنهایی را نشان می‌دهد…

کارگاه نمایش نیز از روز ۲۷ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «استرالیا» نوشته پیام لاریان و کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان شده است.

در این نمایش، حسنا قبادی،‌ امیر عباس‌زاده، محمدصادق کمالی ایفای نقش می‌کنند. نمایش «استرالیا» نگاهی به موضوع مهاجرت و انسان‌های بی‌پناه دارد.

همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایران‌منش از یکشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۱۶:۳۰ در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت زمان این نمایش غیرسالنی،‌ ۳۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارتباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش، ایمان ایران‌منش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا