استان ها

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ اعلام شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور دکتری نیمه متمرکز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1401 خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عبدالرسول پور عباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور دکتری نیمه متمرکز سال 1401 دانشگاه ها و موسسات خبر داد. . آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) در سال 1401 با حضور بیش از 186 هزار داوطلب برگزار شد که از این تعداد 137 هزار و 117 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و پس از آن قبولی در مرحله دوم آزمون دانشگاه که شامل مصاحبه، بررسی داده های علمی و پژوهشی بود و در نهایت بیش از 22500 نفر در دوره دکتری تخصصی پذیرفته شدند.

وی افزود: متقاضیان پذیرفته شده در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پذیرفته شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی توجه داشته باشند که فقط می توانند در یکی از رشته های محل های پذیرش ثبت نام کنند. و به قول دیگران ، آنها مجاز به ثبت نام در هر دو کشور واجد شرایط نیستند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص ثبت نام پذیرفته شدگان نیز اظهار داشت: متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی در هر یک از رشته های تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام شده است، باید از روز یکشنبه 1401/5 اقدام کنند. 30/ برای اطلاع از تاریخ ثبت نام و مدارک به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی و برای پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ، مدارک و نحوه ثبت نام مطلع شوید. ثبت نام در مراکز پذیرش به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایید.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ثبت نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می گیرد و عدم اقدام در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام انصراف از ادامه تحصیل تلقی می شود. به پذیرفته شدگان توصیه می شود می توانید اطلاعیه را در پورتال اطلاعاتی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی کشور محل پذیرش خود به دقت مطالعه کنید.

پورعباس برای پذیرفته شدگان رشته های مرحله گزینش اظهار داشت: برای پذیرفته شدگان واجد شرایط در تاریخ 1 شهریورماه کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نتیجه آزمون، نتیجه مصاحبه، حداکثر نمره اعلام شده از سوی دانشگاه، رتبه متقاضی. و رتبه آخرین قبولی در هر یک از رشته ها برای مصاحبه در سهمیه مربوطه وارد شده و از طریق درگاه اطلاعیه این سازمان قابل دسترسی خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند در صورت نیاز سوالات یا سوالات خود را به بخش پاسخگویی آنلاین سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی https://request.sanjesh.org یا در ایام و ساعات کاری با شماره تلفن ارسال کنند. 21-42163. به آنها اجازه دهید

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا