اخراج ۱۰۰۰ کارمند مایکروسافت

به گزارش خبرنگار علم و فناوری خبرگزاری باراناخبر؛ مایکروسافت ظاهراً حدود ۱۰۰۰ کارمند دیگر را اخراج کرده است. طبق گزارش‌ها، بخش واقعیت ترکیبی مایکر‌وسافت که روی هولولنز ۲ (HoloLens ۲) کار می‌کند تحت تأثیر این تعدیل نیرو قرار گرفته است و صد‌ها کارمند بخش Azure برای اپراتور‌ها و مأموریت‌های مهندسی نیز اخراج شده‌اند.

کریگ سینکوتا، سخنگوی مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: «ما از تغییر ساختار بخش واقعیت ترکیبی مایکروسافت خبر داده‌ایم. ما همچنان به برنامه IVAS وزارت دفاع متعهد هستیم و به ارائه فناوری پیشرفته خود در حمایت از سربازان ادامه خواهیم داد. علاوه بر این، ما به سرمایه‌گذاری در W۳۶۵ ​​برای دستیابی به اکوسیستم سخت‌افزاری واقعیت ترکیبی ادامه می‌دهیم. فروش هولولنز ۲ نیز ادامه پیدا می‌کند و در همین حال از مشتریان و شرکای هولولنز ۲ پشتیبانی می‌کنیم.»

بیش از یک سال، مایکر‌وسافت بیش از ۱۰ هزار کارمند خود را اخراج کرده بود و ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت گفته بود که مایکر‌وسافت در حال تغییر قابلیت‌های سخت‌افزاری خود است. از آن زمان تاکنون، غول ردموندی خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد، سازنده بازی‌های Call of Duty را نهایی کرده است، سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی هوش مصنوعی انجام داده و اخیراً نیز دستگاه‌های سرفیس جدید خود با تراشه‌های کوالکام را معرفی کرد.

سینکوتا در ادامه گفت:«تغییرات سازمانی و نیروی کار بخش مهم و منظمی از مدیریت کسب‌وکار ما محسوب می‌شود. ما به اولویت‌بندی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های رشد استراتژیک آینده خود و حمایت از مشتریان و شرکا ادامه خواهیم.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا