اقتصادیکسب و کار برتر ایرانی

اخذ ویزای یونان از ترکیه

ویزای یونان VFS

اخذ ویزای یونان از ترکیه از طریق موسسه آدونیس: ویزای توریستی یونان از کارگزاری VFS در انواع مختلفی ارائه می شود که هر کدام برای هدفی خاص است. به عنوان مثال اگر بخواهید در کشور یونان تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی یونان را اخذ کنید. در ادامه با انواع این ویزاها آشنا خواهید شد و با توجه به شرایط و آنچه که می خواهید می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمایید.

فاصله ترکیه تا یونان با کشتی: برای اخذ ویزای یونان بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص کنید. پس از این با توجه به هدف برای اخذ ویزای مورد نظرتان اقدام نمایید. این ویزا و صادر شدن آن به نظر افسر سفارت و البته قوانین سفارت بستگی دارد. در صورتی که با توجه به قوانین تمام شرایط را داشته باشید، به راحتی می توانید ویزای یونان را بگیرید.

ویزای یونان توریستی برای آن دسته از متقاضیانی که تنها با هدف گردشگری به این کشور سفر می کنند، صادر می شود. این ویزا برای دیدار افراد خانواده و دوستان هم بسیار مناسب است. ویزای توریستی یونان به طور کلی به مدت نود روز اعتبار دارد و می توان از آن استفاده کرد.

در اصل افسر سفارت است که مشخص می کند اعتبار ویزای اشخاص چه مدت باشد به همین جهات ممکن است به شخصی ویزایی با اعتبار ده روزه دهد و به دیگری ویزایی با اعتبار نود روزه صادر کند. این که اعتبار ویزای شما چقدر باشد، به مدارک، هدف سفر و البته تشخصی افسر سفارت بستگی دارد.

ممکن است شخصی بخواهد یک بار به کشور یونان سفر کند اما افسر سفارت تشخصی دهد که وی با توجه به مدارکش می توانید ویزای چند بار ورود یونان را اخذ کند. پس این سفارت است که مشخص می کند اعتبار ویزای شما چقدر باشد و تا چه زمانی می توانید در یونان اقامت داشته باشید.

سفر دریایی از ترکیه به یونان: همان طور که اشاره کردیم ویزای توریستی در انواع ویزای یونان یک‌بار ورود، دو بار ورود، چند بار ورود یا مالتی صادر می شود. برای این که هر یک از این ویزاهای توریستی را اخذ کنید بهتر است مدارک خود را آماده کنید و به سفارت ارائه دهید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید.

این ویزا به افرادی ارائه می شود که قصد سرمایه گذاری، ایجاد کسب و کار و … را در خاک کشور یونان دارند. بدیهی است که برای اخذ همچنین ویزایی باید مدارکی مبنی بر توانایی مالی، خرید زمین یا ملک در یونان، راه اندازی کسب و کار در یونان و یا سرمایه گذاری در یک پروژه را ارائه دهید.

در اخذ این ویزا هم محدودیت هایی وجود دارد. ویزای یونان تجاری به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به کشور یونان وارد شوید و تزریق پول به یونان را آغاز کنید. اعتبار این ویزا هم مانند دیگر ویزاها محدود است و در صورتی که برخی شرایط را داشته باشید می توانید برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید.

برای این که بتوانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید، باید ابتدا یک شغل مناسب در یونان بیابید. پس از این که شغل مورد نظر خود را یافتید باید با کارفرما ارتباط برقرار کنید و از او بخواهید که نامه ای برای دعوت به کار شما ارسال کند. این نامه باید به صورت رسمی ارسال شود و مهر سازمان مهاجرت یونان هم در آن درج شود.

با داشتن این نامه و مدارکی مرتبط با کار و تحصیل خود به سفارت یونان مراجعه کنید. سفارت یونان این مدارک را از شما دریافت می کند و بررسی آن ها را آغاز می کند. دقت داشته باشید که اگر مدارک شما مرتبط با آنچه کارفرما می خواهد نباشد، افسر سفارت درخواست شما را رد خواهد کرد.

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

برای این که ویزای یونان را بگیرید ابتدا باید وقت سفارت یونان را داشته باشید. اما چگونه وقت سفارت را بگیریم؟ اصلاً چگونه ویزای یونان را بگیریم؟ چه مدارکی را ارائه دهیم؟ به کجا مراجعه کنیم؟ مدارکمان نیاز به مهر دادگستری دارد و هزاران سؤال دیگری که ممکن است در ذهن شما باشد.

برای این که به تمام این سؤالات پاسخ دهید، بهتر است که با مشاورین کاردان و متخصص شرکت ویزاگردی تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در خدمت شما هستند تا کلیه اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند و شما را راهی سفری بی نظیر کنند. این که مشاوری دلسوز و دانا در این راه شما را یاری کند بسیار حائز اهمیت است.

را در کمترین زمان ممکن برای شما به صورت آنلاین اخذ خواهیم کرد. پس از آن می توانید اقدام به تکمیل مدارک خود مطابق با نوع ویزا و آنچه سفارت می خواهد کنید. پس از این که مدارک را تکمیل کردید باید به دست دارالترجمه رسمی و معتبر بسپارید.

مدارک ترجمه شده شما در حقیقت نسخه اصلی مدارک شما به زبانی دیگر است. این مدارک باید به مهر دارالترجمه مزین شود. کلیه این مدارک ترجمه شده را به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن ها آغاز شود. این مدارک باید کامل و بدون هیچ نقصی باشند و در صورت داشتن نقص درخواست شما رد خواهد شد.

پس از این باید در تاریخ و ساعت مشخص شده در یونان برای اخذ ویزای یونان اقدام کنید. کلیه مدارک خود را همراه با هزینه صدور ویزا بپردازید. حل می توان با خیالی آسوده به منزل برگشت و منتظر پاسخ سفارت شد. اگر پاسخ سفارت منفی باشد هم می توانید دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزای یونان اقدام کنید.

هزینه صدور ویزای یونان چقدر است؟

برای این که سفارت پرونده شما را بررسی کند و اقدام به صدور ویزا کند، باید هزینه را بپردازید. این هزینه در حقیقت برای خدماتی است که سفارت برای اخذ به شما ارائه می دهد. هزینه صدور ویزای یونان برای بزرگ‌سالان معادل هشتاد و پنج یورو می باشد.

این هزینه با توجه به سن و سال به طرح زیر است:

  • افراد بالاتر از دوازده سال هشتاد و پنج یورو باید بپردازند.
  • افراد بین شش تا دوازده سال سی و پنج یورو باید بپردازند.
  • افراد زیر شش سال از پرداخت هزینه معاف هستند.

آدرس و ساعت کاری سفارت یونان در ایران

سفارت یونان در تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک 43 می باشد. این سفارت خانه کارهای مربوط به ویزا را به مرکزی در خیابان موسوی، خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر سپرده است و متقاضیان اخذ ویزای باید به این مرکز مراجعه کنند.

روزهای کاری سفارت یونان همه روزه به جز جمعه و شنبه ساعت ده الی شانزده می باشد. سفارت بیشتر کارهای سیاسی و البته برخی تأییدها در مورد ویزا را به عهده دارد. با اخذ وقت سفارت شما باید به همان آدرسی که در گفتیم یعنی هروی سنتر مراجعه نمایید.

چرا به یونان سفر کنیم؟

یونان برترین جاذبه هایش را در پایتخت خود یعنی شهر دیدنی آتن جای داده است. در هر گوشه از آتن آثاری از تاریخ کهن این کشور و البته سازه های سنگی و بی نظیر خواهید دید. آکروپولیس، موزه آکروپولیس، باغ ملی آتن، کوه لیکابتوس و … از جمله جاذبه های این شهر دیدنی است. آکروپولیس نماد کشور یونان است.

طعم غذاهای یونان به طعم غذاهای ما نزدیک است و به همین جهت با طبع ایرانیان بسیار سازگار است. از لذیذترین غداهایی که در کشور یونان می توان خورد موساکا، فاسولادا، یمیستا، دلماداکیا و باقلوا می باشد. دلماداکیا در حقیقت همان دلمه برگ است که طعم بسیار بی نظیری دارد.

در این کشور می توانید مراکز خرید زیبایی را بیابید که هر یک برای خرید بسیار مناسب هستند. مراکز خرید یونان علاوه بر این که سازه هایی بی نقص و بسیار زیبا هستند، با برترین اجناس از مشتریان استقبال می کنند. شما می توانید به این مراکز خرید بروید و از خریدهای بی نظیر لذت ببرید.

از برترین مراکز خرید این شهر دیدنی می توان به مرکز خرید آتن هارت، مترو مال ، میلنیوم مال، اونیو ، فکتوری اوت لت فرودگاه ، گلدن هال و … اشاره کرد. این مراکز خرید به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده اند. در این مراکز علاوه بر وجود مغازه های متعدد می توانید از مراکز تفریحی مانند سینما، رستوران، کافه و … هم دیدن کنید

دکمه بازگشت به بالا