اجتماعی

آمادگی شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی ایران برای کمک به غزه

رییس سازمان غذا و دارو با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بویژه در حمله به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، از آمادگی شرکت‌های داروسازی و تجهیزات پزشکی کشورمان جهت ارسال اقلام دارویی و تجهیزاتی به غزه خبر داد.

دکتر سیدحیدر محمدی در گفت‌وگو با باراناخبر و با حضور در تجمع امروز پزشکان، پرستاران و امدادگران و داوطلبان در میدان فلسطین تهران و در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: امروز جامعه پزشکی کشور با هدف محکوم کردن جنایات رژیم غاصب و کودکش صهیونیستی تجمع کرده‌اند و با مردم مظلوم فلسطین به خصوص عزیزانی که شب گذشته در بیمارستان المعمدانی به خاک و خون کشیده شدند، اعلام همبستگی دارند.

وی حمله شب گذشته رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی را محکوم کرد و گفت: شب گذشته رژیم صهیونیستی نشان داد که حتی به بیمارستان‌ها و کودکان زخمی هم رحم نمی‌کند و هویت آنها بیش از پیش بر همه عالم فاش شد.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو، جامعه دارویی کشور، مهندسان پزشکی و مهندسان تغذیه نیز امروز در کنار سایر جامعه پزشکی در میدان فلسطین حضور دارند تا نفرت و انزجار خود را از اقدامات غیربشردوستانه و جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

وی افزود: بسیاری از سازمان‌های مردم نهاد به کمک جامعه پزشکی کشور در حال جمع آوری کمک‌هایی هستند و بخشی از این کمک‌ها جمع آوری شده تا از طریق سازمان‌های مردم نهاد و جامعه پزشکی برای مردم غزه ارسال شود. شرکت‌های داروسازی و شرکت‌های تجهیزات پزشکی نیز اعلام آمادگی کردند تا کمک‌های خود را برای مظلومان و بیماران و مجروحان جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه ارسال کنند و به محض اینکه مسیر قانونی و رسمی باز شود، این کمک‌ها ارسال می‌شود.

رییس سازمان غذا و دارو همچنین به اعلام آمادگی جامعه پزشکی ایران برای همکاری با مراکز درمانی غزه اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله که با محکومیت سراسری این جنایات در دنیا، به زودی شاهد اتمام این جنایت‌ها باشیم.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا