بین الملل

آماده‌سازی ابتدایی حریم تئاتر شهر تا ایام جشنواره فجر/کیفیت آثار اولویت اصلی ما در جشنواره فجر است

کاظم نظری در گفت‌وگو با آنا؛

آماده‌سازی ابتدایی حریم تئاتر شهر تا ایام جشنواره فجر کیفیت آثار اولویت اصلی ما در جشنواره فجر است

مدیرکل هنرهای نمایشی از آغاز تمهیدات لازم برای عملیات حریم تئاتر شهر خبر داد و گفت: تمام تلاشمان این است که تا ایام جشنواره فجر به لحاظ زیباسازی کاری از پیش برده باشیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری انا، چند روزی از مراسم کلنگ زنی حریم اطراف تئاتر شهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، هنرمندان و مدیران عرصه فرهنگ و هنر کشور گذشته است.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی در این باره در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد: فعالیت‌های عمرانی به تازگی آغاز می‌شود، مراسم ما هم با حضور وزیر و دیگر مدیران و هنرمندان بود تا بگوییم در کار مصر و جدی هستیم حتی همین که وزیر محترم در صحن دولت اعلام کردند نشان از اهمیت موضوع برای ایشان و ما دارد.

وی در ادامه افزود: تلاش براین است که به لحاظ ساختمان سازی و زیبایی تا ایام جشنواره فجر اتفاقاتی در محوطه افتاده باشد تا محدودیتی برای کسی ایجاد نشود.
نظری درباره روند اجرای برنامه‌های جشنواره‌ای تئاتر تا ایام فجر گفت: در حال حاضر جشنواره های منطقه‌ای در حال برگزاری‌اند. از همین هفته شیراز، سپس مشهد، سمنان و در نهایت تبریز را برای جشنواره‌های منطقه‌ای خواهیم داشت و منتخبین آنها در بخش خیابانی و صحنه‌ای به جشنواره فجر در تهران راه خواهند یافت.

وی با تأکید بر اولویت تولید محتوای کیفی نسبت به کمیت آثار در جشنواره فجر گفت: امسال موضوع و کیفیت برایمان خیلی مهم است، حتی اگر از لحاظ آماری کاهش نسبی نسبت به سال‌های قبل داشته باشیم اما کیفیت برایمان ضرورت دارد و تلاش داریم تئاتری‌ها خود را به خوبی بالا بکشند و بدانند که تئاتر صنعت بزن و درویی نیست ، محصولی که اینجا باید تولید شود به لحاظ کیفیت و محتوا و استاندارد باید بالا باشد.

مدیرکل هنرهای نمایشی یادآور شد: ثبت نام اصحاب رسانه برای جشنواره تئاتر فجر تلاش داریم هفته آینده رقم بخورد، خبرهای خوبی برای فجر در پیش داریم و یک اتفاق خیلی خوب هم امسال بعد از چهل و سه سال رقم خواهد خورد که پیش خبرش را دو تا سه هفته آتی می‌دهیم و اتفاقش در خود فجر رقم می‌خورد و تأثیراتش برای کل تئاتر کشور بجا خواهد ماند.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا