بین المللکسب و کار برتر ایرانی

بهترین دانشگاه های نیویورک

بهترین دانشگاه های نیویورک کدامند؟

در سال جاری 13 تا از بهترین دانشگاه های نیویورک را می توان در رتبه بندی دانشگاه های آمریکا توسط موسسه QS مشاهده کرد. بهترین آنها دانشگاه کلمبیا است که در رتبه هفتم ایالات متحده قرار دارد . این دانشگاه ها به کمک یکدیگر شهر نیویورک را به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل می کنند. به همین دلیل است که نیویورک رتبه 19 ام بهترین شهرهای دانشجویی جهان را به خود اختصاص داده است. در مقاله بهترین دانشگاه های نیویورک قصد داریم یک مرور کلی بر 10 دانشگاه برتر این شهر داشته باشیم تا به شما در انتخاب دانشگاه مرود نظرتان پس از مهاجرت به آمریکا کمک کرده باشیم.

10 – کالج CUNY City

CUNY بزرگترین سیستم دانشگاه شهری در آمریکا می باشد که از 24 کالج در منهتن ، کوئینز ، برانکس و بروکلین (به علاوه یک کالج در استاتن آیلند) تشکیل شده است .

کالج CUNY City که در سال 1847 تأسیس شد . CUNY City از هشت مدرسه و بخش تشکیل شده است که هر یک به پیشرفت تحقیقات و دانش اختصاص دارد . بیش از 115 برنامه را به  دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . از جمله افتخارات این دانشگاه این است که فارغ التحصیلان آن واکسن فلج اطفال را کشف کردند ، به ساخت اینترنت کمک کردند و کانال پاناما را طراحی کردند . آنها به قضات دادگاه عالی ، وزیران امور خارجه و بازیگران و موسیقیدانان برنده جایزه تبدیل شده اند .

9 – کالج CUNY Queens

نهمین دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های نیویورک ، کالج کوئینز CUNY  می باشد . این رتبه در بین برترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا 191-200 است . حدود 18500 دانشجو از بیش از 170 کشور در آنجا مستقر هستند .

پردیس کالج کوئینز CUNY در حدود 80 هکتار است که برخی از آموزش ها در مکان های خارج از دانشگاه در شهر نیویورک انجام می شود . اکثر دانشجویان در رفت و آمد هستند و تنها حدود 500 دانشجو در پردیس دانشگاه زندگی می کنند . از جمله افتخاراتی که این دانشگاه به واسطه آن ها به خود می بالد می توان به داشتن ارتباط قوی با محله‌های شهر، اجرای شبکه ‌ای از برنامه‌ های کارآموزی و کمک هزینه تحصیلی در پنج منطقه برای غنی‌سازی زندگی تحصیلی ، اشاره کرد .

8 – دانشگاه یشیوا

دانشگاه Yeshiva در آمریکا دارای رتبه 161-170 بوده و یکی دیگر از برترین دانشگاه های پژوهش محور در نیویورک است . اما رتبه هشتم را در مقاله بهترین دانشگاه های نیویورک ما را دارد . این دانشگاه بیش از 100 سال پیش با مأموریت ترکیب سنت ها و فرهنگ یهودی با میراث غربی تأسیس شد و تأثیر مستمر این تمرکز فرهنگی در موزه آن مشاهده می شود که زندگی یهودیان را از طریق هنر، معماری و تاریخ بررسی می کند .

با پردیس‌ها و امکاناتی که در سراسر منهتن ، بخش‌های برونکس و کوئینز گسترده شده‌اند ، پردیس اصلی دانشگاه یشیوا در منطقه واشنگتن هایتس در منهتن بالایی است .

7 – دانشگاه پیس – نیویورک

رتبه 161-170 در آمریکا متعلق به دانشگاه پیس است . این دانشگاه به عنوان یک مدرسه حسابداری در سال 1906 تاسیس شد و از آن زمان به سه پردیس در شهر نیویورک و وستچستر تبدیل شده است . حدود 13000 دانشجو در بیش از 150 رشته و برنامه این دانشگاه ثبت نام می کنند . دانشگاه پیس با تأکید بر ترکیب آموزش تئوری و عملی ، تمرکز زیادی بر هنرها و علوم لیبرال دارد .

6 – کالج CUNY Hunter

این دانشگاه در رده ششم مشترک بهترین دانشگاه های نیویورک و رتبه 151-160 آمریکا قرار دارد . کالج هانتر حدود 23000 دانشجو دارد و در قلب شهر نیویورک در محله منهتن قرار دارد .

هانتر بیش از 170 برنامه ، از آموزش نوجوانان و مردم شناسی گرفته تا پرستاری ، امور شهری ، مطالعات زنان و زبان عربی را ارائه می دهد . برنامه های ارائه شده در این دانشگاه بر اهمیت تنوع و پژوهش و خلق هنری تاکید دارند .

5 – کالج باروخ

کالج باروخ نیز رتبه ششم مشترک را در بین دانشگاه های برتر نیویورک در سال جاری در اختیار دارد . باروخ در رتبه بندی برترین دانشگاه های آمریکا نیز در رتبه 151-160 قرار دارد . کالج باروخ دارای بیش از 19500 دانش آموز از حدود 168 کشور است و آن را می توان یک دانشگاه بین المللی کامل در نظر گرفت .

کالج باروخ دارای موقعیت مرکزی است ، در دسترس آسان میدتاون، وال استریت و مقر جهانی بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی ، که این امر باعث می‌شود دانشجویان به راحتی بتوانند دوره‌های کارآموزی را در شهر پیدا کنند .

4 – دانشگاه فوردهام

رتبه چهارم بهترین دانشگاه های نیویورک تنها به دانشگاه فوردهام می رسد . این دانشگاه در رتبه بندی برتیرن دانشگاه های آمریکا نیز رتبه 121-130 را به خود اختصاص داده است . فوردهام خود را دانشگاه یسوعی نیویورک می نامد و تخصص آن در هنرهای آزاد ، علوم و تجارت می باشد  . دانشگاه فوردهام از 10 کالج تشکیل شده است – چهار کالج برای مقطع کارشناسی و شش کالج برای مقطع تحصیلات تکمیلی . دو پردیس اصلی این دانشگاه در شهر نیویورک قرار دارند . همچنین یک پردیس بسیار کوچکتر در وست هریسون ، در 25 مایلی شمال منهتن . پردیس رز هیل در برانکس و مرکز لینکلن در منهتن . فوردهام در مجموع حدود 15000 دانشجو را ثبت نام می کنند .

پردیس رز هیل دانشگاه فوردهام نزدیک به منطقه ایتالیای کوچک است که از نظر تاریخی با مهاجران ایتالیایی مرتبط است و هنوز هم رستوران‌ها و مغازه‌های ایتالیایی آن را مشخص می‌کند ، در حالی که مرکز لینکلن نزدیک به گوشه جنوب شرقی پارک مرکزی است .

3 – دانشگاه کرنل

و هم اکنون رتبه سوم بهترین دانشگاه های نیویورک می رسد به دانشگاه کرنل . NYC در ایالات متحده رتبه دوازدهم را در اختیار دارد . این عضو گروه معتبر آیوی لیگ ، طیف وسیعی از دوره های آکادمیک و حرفه ای را ارائه می دهد . دانشگاه کرنل اولین دانشگاه آمریکا در ارائه مدرک در رشته دامپزشکی و اولین دانشگاه آمریکا در ارائه دره های زبان های مدرن شرق دور ، می باشد .

پردیس اصلی دانشگاه کرنل در ایتاکا ، در حدود 200 مایلی شمال غربی شهر نیویورک است ، اما در نیویورک نیز حضور پررنگی دارد . پردیس پزشکی آن را می ‌توان در Upper East Side منهتن یافت و در سپتامبر 2017 دانشگاه پردیس مهندسی نوآورانه Cornell Tech را در جزیره روزولت افتتاح کرد و برای 28000 شغل ایجاد کرد. دانشکده های مهندسی مالی و معماری دانشگاه کرنل نیز در منهتن مستقر هستند.

2 – دانشگاه نیویورک (NYU)

این دانشگاه امسال با دو پله صعود در رتبه نهم برتین دانشگاه های امریکا قرار گرفته است. دانشگاه NYU همچنین رتبه دوم بهترین دانشگاه های نیویورک را نیز به خود اختصاص داده است .

در حالی که دانشگاه نیویورک چندین مکان در نیویورک دارد ، مرکز اصلی آن پردیس میدان واشنگتن در روستای گرینویچ است . این منطقه از منهتن پایین که با نام دهکده شناخته می‌شود ، به عنوان یکی از خلاقانه ‌ترین و غیرعادی‌ ترین مکان‌های شهر نیویورک شهرت دارد و فضایی عالی را برای دانشجویان دانشگاه نیویورک فراهم می‌کند .

1 – دانشگاه کلمبیا

با در اختیار داشتن رتبه هفتم برترین دانشگاه های جهان در سال 2021 ، دانشگاه کلمبیا رتبه اول بهترین دانشگاه های نیویورک را نیز کسب می کند . دانشگاه کلمبیا ، یک مرکز تحقیقاتی پیشرو در جهان ، همواره پیشنهادهای بیسار قوی ای در سراسر طیف موضوعی دارد .

دانشگاه کلمبیا یک مکان مرکزی در قسمت غربی منهتن دارد – نزدیک به نوک شمالی پارک مرکزی و درست در نزدیکی برادوی ، بلواری که نام خود را به صحنه تئاتر معروف نیویورک داده است . این دانشگاه دارای هیئت علمی بسیار متنوع (بیش از 4200 پرسنل علمی) و سومین جمعیت دانشجوی بین المللی در بین دانشگاه های ایالات متحده است که 36 درصد از 33032 دانشجوی آن از خارج از ایالات متحده آمده اند .

دکمه بازگشت به بالا