اجتماعیکسب و کار برتر ایرانی

10 نکته برای ایجاد انگیزه (و ماندن) در کار

ما همه آنجا بودیم: ساعت 2 بعد از ظهر است. در یک روز چهارشنبه و شما در تلاش هستید تا روی پروژه بزرگی که قرار است جمعه است متمرکز بمانید. حتی با وجود اینکه فشار زیاد است، برای ادامه کار به یک مبارزه تبدیل شده است… و احساس ناامیدی یا سرخوردگی در حال افزایش است. خوشبختانه، استراتژی‌هایی برای متمرکز ماندن و ایجاد انگیزه در خود وجود دارد که شامل هشت فنجان قهوه یا همان طور که اکثر مردم تمایل دارند، خودمان را کتک بزنیم. اگر در محل کار خود را پریشان و پراکنده می بینید، در اینجا 12 نکته برای افزایش انگیزه و بهبود تمرکز وجود دارد. آموزش دیجیتال مارکتینگ

حدس می‌زنم این سوالی است که همه کسانی که می‌خواهند کدنویسی را یاد بگیرند، پرسیده‌اند: “آیا کدنویسی سخت است؟” و هر پاسخی بسته به اینکه از چه کسی بپرسید متفاوت است. یادگیری نحوه کدنویسی سرگرم کننده است، به خصوص زمانی که در یک بوت کمپ ثبت نام کرده اید. شما با توسعه دهندگان مشتاق مانند خود ملاقات خواهید کرد و این شانس را خواهید داشت که با مربیان با تجربه کار کنید.

اما مواقعی وجود دارد که به دلیل یادگیری یک مهارت جدید یا یک زبان جدید، مشکلات، مشکلات و چالش های بی پایان را تجربه خواهید کرد. گاهی اوقات، حتی ممکن است احساس کنیم که تمام چیزی که تجربه می کنیم فقط مبارزه و سختی است. اما چه بخواهیم چه نخواهیم، چالش ها بخشی از سفر برنامه نویسی ما هستند. یکی از مشکلاتی که تقریباً همه ما هر روز با آن سر و کار داریم این است که روی وظیفه خود تمرکز کنیم.

بیایید با “چرا” شما شروع کنیم.

چگونه در کار انگیزه پیدا کنیم

1.با شناسایی انگیزه خود شروع کنید

به تصویر بزرگ نگاه کنید تا بفهمید چه چیزی به شما انگیزه می دهد. در میان یک کار بزرگ یا یک ضرب الاجل نزدیک، به راحتی می توان تصویر بزرگتر را از دست داد. سعی کنید به این سوال برگردید، “چرا این کار را انجام می دهم؟” پاسخ شما می تواند جرقه چیزی را که واقعاً شما را به حرکت در می آورد دوباره روشن کند و به شما کمک کند با حسی تازه از هدف به کار بازگردید.

ماندن و داشتن انگیزه ممکن است به معنای بازگشت به اصول اولیه و کشف این باشد که در مورد چه چیزی و چرا هیجان زده می شوید. به گفته دکتر کامیل پرستون، روانشناس تجاری، رهبران برای با انگیزه ماندن بر “اشکال خودگردان مقررات” تکیه می کنند، به این معنی که آنها به جای شرم یا ترس، توسط ارزش های درونی خود هدایت می شوند.

همه ما چیزهای مختلفی داریم که به ما در شغلمان انگیزه می دهد، اما اغلب به یک یا چند مورد زیر خلاصه می شود: اهداف شغلی آینده، تیمی که به آن اهمیت می دهید و/یا انجام کاری که واقعاً شما را برآورده می کند.

2.هدف بزرگی را که در پس موارد موجود در لیست کارهای خود قرار دارد یادداشت کنید.

اهداف بزرگ چیزهایی هستند که برای دستیابی به آنها زمان بیشتری نیاز است و به یک استراتژی بلندمدت نیاز دارند، در حالی که اهداف کوچکتر زمان و انرژی کمتری را برای حذف لیست کارهای شما می طلبد. اهداف بزرگ ممکن است شامل برنده شدن در یک ترفیع، ایجاد یک حساب کاربری بزرگ یا دریافت آن افزایش حقوق باشد تا در نهایت بتوانید در مزرعه آلپاکا که به آن توجه داشته اید سرمایه گذاری کنید. آنها اغلب انگیزه موثرتری نسبت به اهداف کوچکتر هستند، مانند “ایمیل به وندی در مورد گزارش Q2”.

فکر کردن در مورد تصویر بزرگ می تواند به شما کمک کند تا زمانی که در یک ضرب الاجل فشرده هستید، با مشتریان پرتقاضا سر و کار دارید یا یک نقش جدید را یاد می گیرید، انگیزه خود را حفظ کنید. نه تنها این، بلکه نوشتن اهداف شما می تواند گامی مهم در دستیابی به آنها باشد. به این فکر کنید که چگونه هر کار در لیست کارهایتان با اهداف و رویاهای بزرگی که برای آینده خود دارید مطابقت دارد.

3.علاقه  پشت اهداف بزرگ کاری خود را شناسایی کنید.

هدف اکثر مردم در زندگی این نیست که “9 تا 5 کار کنند. زودتر بازنشسته شوند.” اهداف و ارزش‌های عمیق‌تر شما در زندگی چیست که به قلب شخصیت شما نزدیک‌تر می‌شود؟ برخی از این ارزش‌ها ممکن است چیزهایی مانند مهربانی، همدلی و صراحت باشد (کتاب جدید گری وی در مورد جنبه نرم‌تر موفقیت را بررسی کنید). به عنوان مثال، هدف عمیق شما ممکن است کمک به دیگران و تغییر زندگی باشد.

خواه شغل شما حسابداری باشد، خدمات اجتماعی، یا آموزش غواصی، برقراری ارتباط با قلب پشت اهداف کاری شما می تواند به شما کمک کند تا با ارزش های اصلی خود ارتباط برقرار کنید.

یکی از راه های انجام این کار این است که مدتی را صرف یادداشت برداری درباره آنچه برای شما مهم است بگذرانید. به پروژه‌ای فکر کنید که روی آن کار کرده‌اید و به شما احساس موفقیت و احساس عمیق‌تری نسبت به اینکه چه کسی هستید، می‌دهد. به این فکر کنید که چه چیزی در مورد پروژه بود که احساس رضایت شخصی داشت. افکار خود را بنویسید و فکر کنید. رویارویی با وظایف مهم با احساس هدف به شما کمک می کند تا انگیزه لازم برای تمرکز و انجام کار را به شما بدهد.

چگونه در کار با انگیزه بمانیم

هنگامی که با هدف بالاتر و اهداف بلندمدت خود در تماس هستید، چگونه در طولانی مدت انگیزه خود را حفظ می کنید؟

  1. به سلامت روان خود توجه کنید و در مواقعی که به آن نیاز دارید کمک بخواهید.

کار بیش از حد می تواند انگیزه و تمرکز شما را کاهش دهد. ممکن است لازم باشد در مورد احساس غرق شدن و تعهد بیش از حد با رئیس خود صحبت های صریح داشته باشید. در مورد حجم کاری خود با آنها صحبت کنید و از آنها بخواهید بر روی کارهایی تمرکز کنند که واقعاً به اهداف سازمان شما کمک می کند.

این مکالمات می توانند سخت باشند، بنابراین اگر به دنبال شفاف سازی در مورد نحوه انجام مکالمات مهربانانه و صریح هستید، این راهنما را بررسی کنید. زندگی کاری شما بخش بزرگی از سلامت روان کلی شما است، بنابراین علائمی که نشان می دهد در شرف فرسودگی هستید را نادیده نگیرید. خطرات فرسودگی شغلی واقعی و بسیار ترسناک هستند. محل کاری که روی مشارکت کارکنان سرمایه گذاری شده باشد نسبت به بازخورد شما حساس و پذیرا خواهد بود.

چگونه در محل کار متمرکز بمانیم

عملکرد خوب نیاز به انگیزه و تمرکز دارد. در اینجا نحوه جلوگیری از پرت شدن حواس هنگام پیگیری اهدافتان آمده است.

  1. مدیریت زمان را به خوبی تمرین کنید و برای کارهای مهم زمان بندی کنید.

مدیریت خوب زمان برای حفظ تمرکز و حفظ انگیزه کلیدی است. هنگامی که اهداف خود را مشخص کردید و دیدی بزرگ از نحوه گذراندن روز کاری خود و میزان زمانی که می خواهید برای تکمیل کارها اختصاص دهید داشته باشید، زمان آن است که تقویم خود را بر اساس آن سازماندهی کنید.

  1. اتلاف وقت را مسدود کنید و عوامل حواس پرتی را از بین ببرید.

گاهی اوقات به نظر می رسد که دامنه توجه جمعی ما به طور کامل توسط رسانه های اجتماعی و جریان مداوم محتوای جدید شلیک شده است. مطالعات نشان می‌دهد که انسان‌ها در واقع توانایی انجام چند کار را ندارند – کاری که مغز شما در واقع انجام می‌دهد، جابجایی (بسیار سریع) بین وظایف مختلف است. و این یک قاتل بزرگ تمرکز است.

خوشبختانه، بسیاری از برنامه‌های فوکوس عالی وجود دارند که دسترسی به وب‌سایت‌های حواس‌پرتی را برای مدت زمان معینی مسدود می‌کنند تا حواس‌پرتی‌های احتمالی را که ممکن است جریان کار شما را مختل کنند، از بین ببرند. یک ابزار مدیریت زمان مانند Clockwise می‌تواند به شما کمک کند با دادن فضایی در تقویم خود برای تمرکز بر موارد مهم، متمرکز و با انگیزه بمانید.

جلوگیری از حواس‌پرتی‌ها نیز می‌تواند به سادگی بستن در دفتر کار یا سرمایه‌گذاری در هدفون‌های حذف کننده نویز باشد.

  1. بلوک های زمانی را در تقویم خود برای کار متمرکز ایجاد کنید

هدف، اگر بخواهید آن را بپذیرید، وارد شدن به یک وضعیت جریان است. همانطور که توسط روانشناس Mihaly Csikszentmihalyi تعریف و توسعه داده شده است، حالت جریان وضعیتی است که در آن شما “در جریان” هستید یا آنقدر روی کار متمرکز هستید که زمان و مکان از بین می روند. حس تمرکز شما بدون دردسر می شود، اگرچه خود کار یا فعالیت ممکن است چالش برانگیز یا دشوار باشد. مهم است که توجه داشته باشید که نمی توانید خود را مجبور به یک وضعیت جریان کنید. با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احتمال رسیدن به جریان را افزایش دهید. بیایید به برخی از آنها شیرجه بزنیم.

  1. به خودتان زمان بدهید تا وارد منطقه شوید.

کشیده شدن همزمان به پنج جهت مختلف برای تمرکز و انگیزه مضر است. اگر فقط 10 دقیقه اینجا و آنجا برای تکمیل وظایف دارید، رسیدن به جریان کار دشواری است. یک دستیار تقویم هوشمند می تواند آن بلوک های زمانی مهم را برای شما پیدا کند و فضای مورد نیاز برای تفکر خلاق را باز کند. در جهت عقربه های ساعت به طور خودکار جلسات و سایر تعهدات شما را جمع آوری می کند تا زمان برای کار متمرکز آزاد شود. محافظت از زمان به معنای محافظت از تمرکز شماست.

  1. یک برنامه timeboxing را امتحان کنید.

یک اپلیکیشن تایم باکس نیز می تواند به تقویت انگیزه شما کمک کند. به یک برنامه جعبه زمانی به عنوان یک ابزار مدیریت کار با ویژگی های داخلی ردیابی زمان فکر کنید – یک ابزار بهره وری با دندان. این به شما کمک می کند تا بفهمید چه مدت برای کارها صرف می کنید تا بتوانید تقویم خود را مطابق با آن تنظیم کنید. به علاوه، داشتن یک هدف یا کار خاص برای یک بازه زمانی خاص می تواند به افزایش تمرکز کمک کند، مانند دادن یک ضرب الاجل کوچک برای انجام کارهای مهم. آموزش جاوا

  1. مدیریت زمان را به خوبی تمرین کنید و برای کارهای مهم زمان بندی کنید.

مدیریت خوب زمان برای حفظ تمرکز و حفظ انگیزه کلیدی است. هنگامی که اهداف خود را مشخص کردید و دیدی بزرگ از نحوه گذراندن روز کاری خود و میزان زمانی که می خواهید برای تکمیل کارها اختصاص دهید داشته باشید، زمان آن است که تقویم خود را بر اساس آن سازماندهی کنید.

دکمه بازگشت به بالا