استان ها

۳۰مقاله در ششمین کنگره ملی تاریخ دانان ایران در قزوین ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری باراناخبر از قزوین؛ دکتر امیرحسین حاتمی، دبیر علمی ششمین کنگره ملی تاریخ‌دانان ایران گفت: ۳۰مقاله علمی در ششمین کنگره ملی تاریخ‌دانان ایران با موضوع «تاریخ صنعت و صنعتگران ایرانی، از صنایع دستی دیروز تا کارخانه‌های امروز» طی دو روز ارائه می‌شود که این مقالات از میان ۱۱۰مقاله ارسالی به دبیرخانه کنگره توسط کمیته علمی انتخاب شدند و در قالب شش پنل تخصصی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین به صورت شفاهی ارائه داده می‌شوند.

او افزود: یکی از پنل‌های تخصصی این کنگره ویژه تاریخ صنعت و صنعتگران قزوین است که در روز هشتم شهریور ماه با مشارکت محققان دانشگاهی و تاریخ‌پژوهان قزوینی برگزار می‌شود.

دکتر حاتمی درباره رویدادهای جنبی این کنگره علمی گفت: همزمان با این کنگره مراسم نکوداشت استادان قزوینی پیشکسوت تاریخ، مرحوم آقایان دکتر احسان اشراقی و دکتر ناصر تکمیل همایون در روز نهم شهریور همزمان با گرامیداشت روز قزوین برگزار خواهد شد.

دبیر علمی ششمین کنگره ملی تاریخ‌دانان ایران اظهارکرد: کارگاه روش‌های نوین تدریس ویژه دبیران تاریخ آموزش و پرورش استان قزوین از دیگر برنامه‌های جانبی پیش بینی شده در این کنگره است.

گفتنی است؛ ششمین کنگره ملی تاریخ دانان ایران با موضوع «تاریخ صنعت و صنعتگران ایرانی، از صنایع دستی دیروز تا کارخانه‌های امروز» در روزهای هشتم و نهم شهریورماه توسط انجمن ایرانی تاریخ با همکاری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا