کاهش ۱۲.۹ درصدی تلفات جاده‌ای طی پنج ماهه اول سال جاری در استان سمنان

کاهش ۱۲.۹ درصدی تلفات جاده‌ای طی پنج ماهه اول سال جاری در استان سمنان

باراناخبر/سمنان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از کاهش ۱۲.۹ درصدی تلفات و مصدومین حوادث رانندگی در محورهای برون شهری و روستایی استان سمنان در ۵ ماهه سال ۱۴۰۲جاری خبر داد.

احسان منصور کیایی ۲۰ مهرماه در شورای معاونین این اداره کل اظهار کرد: بر اساس آمار اعلامی ۵ ماهه سازمان پزشکی قانونی کشور مجموع تعداد متوفیان محورهای برون شهری و روستایی استان ۱۲۲ نفر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۹ درصد کاهش داشته است. 
وی با اشاره به اینکه حصول ایمنی پایدار موضوع اتفاقی نبوده و کسب این موفقیت مرهون برنامه ریزی و هماهنگی تمام دستگاه‌های مرتبط در ارتقای ایمنی تردد است، ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده، استان سمنان با کاهش ۱۲.۹ درصدی تلفات و مصدومین حوادث رانندگی در این مدت در جایگاه سوم کشوری قرار دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان افزود: وضیعت تلفات جاده‌ای به لحاظ آماری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهتر شده اما آمارها همچنان قابل ملاحظه و چشم‌گیر است.

منصورکیایی خاطرنشان کرد: با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذیربط و همکاری رانندگان برون شهری، کاهش تصادفات جاده‌ای و تحقق ایمنی پایدار در جاده‌های استان می تواند استمرار داشته باشد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان، نقش هوشمندسازی جاده ها را در کاهش تصادفات رانندگی مؤثر ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضر ۵۷ دستگاه ترددشمار، ۶۳دوربین ثبت تخلف و ۲۷دستگاه دوربین نظارت تصویری، وضعیت تردد را در راه‌ها، معابر و محورهای این استان رصد و پایش می‌کنند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا