اجتماعی

پروژه‌های مشترک بین المللی برای حفاظت از محیط زیست ضرورت دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بردی بردیف رئیس دپارتمان هماهنگی‌های بین‌المللی محیط زیست ترکمنستان در دومین روز از اجلاس بین المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار اظهار داشت: ۸۰ درصد کشور ترکمنستان را صحرا پوشانده و این کشور در آسیای میانه با گرد و غبار مواجه است.

وی افزود: همچنین کشورها در آسیای میانه با کمبود آب مواجهند و کشور ترکمنستان هم از این موضوع مستثنی نبوده‌ایم. افزایش تغییرات جوی در جهان شاهد هستیم همچنین در ترکمنستان تحت تأثیر کریدورهای خشکی منطقه قرار گرفته‌ایم.

نماینده ترکمنستان در ایران با اشاره به اینکه وزارت محیط زیست ترکمنستان ارگان اصلی اجرای سیاست‌های دولت در حفاظت از محیط زیست اثر گفت: همکاری‌های بین‌المللی جهت حفاظت از محیط زیست ضرورت دارد و اجرای پروژه‌های مشترک مدنظر ما قرار دارد.

رئیس دپارتمان هماهنگی‌های بین‌المللی محیط زیست در ترکمنستان خاطرنشان کرد: اهدای کمک از طریق صندوق‌های بین‌المللی و بانک‌های اروپایی و بانک‌های توسعه اسلامی حائز اهمیت است و باید به این مسئله توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ترکمنستان برنامه‌های مشترکی با سازمان ملل برای امنیت غذایی و کشاورزی دارد، گفت: همچنین ترکمنستان موافقت‌نامه‌های متعدد با کشورهای مختلف امضا کرده است و استراتژی کلی ما انجام همکاری‌های بین‌المللی است.

رئیس دپارتمان هماهنگی‌های بین‌المللی محیط زیست ترکمنستان خاطر نشان کرد: آماده همکاری با ایران و سایر کشورها جهت حفاظت از محیط زیست هستیم.

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا