بین الملل

پایان سفر کیم به روسیه بعد از بازدید از خط تولید جنگنده

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، رسانه‌های روسی امروز (جمعه) از بازدید «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی کارخانه تولید هواپیماهای نظامی روسیه در شهر «کومسومولسک-ان-آمور» خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، رهبر کره شمالی در ادامه سفر خود به روسیه، از کارخانه تولید جنگنده‌های سوخو-۳۵، سوخو-۵۷ و همچنین هواپیماهای سوخو سوپرجت-۱۰۰ بازدید کرد.

در این بازدید «دنیس مانتورف» معاون نخست‌وزیر روسیه که کیم را همراهی می‌کرد، گفت: «مسکو چشم‌اندازی برای همکاری با کره شمالی در زمینه تولید هواپیما می‌بیند».

طبق این گزارش، سفر رهبر کره شمالی به روسیه و دیدار با مقامات این کشور امروز (جمعه) به پایان رسید و او از شهر کومسومولسک با قطار زره‌پوش خود به کشورش بازگشت.

کیم حین سفر خود به روسیه گفته بود که سفرش به این کشور، نمود آشکاری است از اینکه پیونگ‌یانگ اهمیت راهبردی روابط دوجانبه با مسکو را در اولویت خود قرار داده است.

رهبر کره شمالی در ادامه طی دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، از او دعوت کرد که در زمان مناسب به کشورش سفر کند و پوتین نیز این دعوت را پذیرفت.

پیش از این نیز «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مدعی شد که دولت روسیه از کره شمالی کمک نظامی برای جنگ اوکراین درخواست کرده است.  (جزئیات بیشتر)

 

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا