ورزشی

پایان اسطوره؛ بوفون خداحافظی کرد

به گزارش خبرگزاری باراناخبر؛ جان‌لوئیجی بوفون که تا پایان ماه ژوئن 2024 با باشگاه پارما قرارداد داشت، عصر امروز (چهارشنبه) پس از 28 سال بازی در سطح اول فوتبال دنیا به‌طور رسمی به دوران حرفه‌ای خود پایان داد و کفش‌هایش را آویخت.

این دروازه‌بان ایتالیایی اولین بازی خود را در سری A در سن 18 سالگی برای پارما انجام داد و دوران اوجش در یوونتوس بین سال‌های 2001 تا 2018 و 2019 تا 2021 بود که همراه با 10 قهرمانی در سری A ایتالیا، پنج قهرمانی در جام حذفی ایتالیا و شش قهرمانی در سوپرجام ایتالیا بود.

بوفون که سابقه بازی در تیم‌ پاری‌سن‌ژرمن را هم دارد، با تیم ملی فوتبال ایتالیا در جام جهانی 2006 قهرمان شد و از او به‌عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ یاد می‌شود. او با 176 بازی ملی، بیشترین بازی را در تاریخ تیم ملی ایتالیا انجام داده است و با 975 بازی باشگاهی رکوردار بیشترین بازی باشگاهی در بین بازیکنان ایتالیایی است.

بوفون با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی خیلی ساده بازنشستگی‌اش را اعلام کرد و گفت:” تمام شد بچه‌ها. هر چه دارم از شما دارم. شما به من همه چیز دادید و من هم هر چه در توان داشتم برای شما گذاشتم. ما با هم بودیم و با هم موفق شدیم”.

258 258

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا