بین الملل

وزیر دفاع: صهیونیست‌ها و حامیانش بدانند تحمل مسلمانان حدی دارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ورود نظامیان این رژیم به داخل غزه و انجام عملیات زمینی اوضاع را به لحاظ انسانی و امنیتی پیچیده‌تر خواهد کرد.

به گزارش باراناخبر، امیر محمدرضا آشتیانی در گفت‌وگوی تلفنی با «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق، با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به‌خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه اظهار کرد: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با پشتیبانی و حمایت غربی‌ها و آمریکایی‌ها ۷۵ سال ادامه داشته است که اقدامات وحشیانه اخیر آنان به‌خوبی سرشت واقعی این رژیم سفاک را نشان داد.

آشتیانی ادامه داد: اعتقاد جمهوری اسلامی ایران بر این است که عملیات طوفان‌الاقصی و اقدامات رزمندگان حماس در چارچوب دفاع مشروع و مقابله با اشغال سرزمین فلسطین که با تضییع حقوق ملت عزیز فلسطین همراه شده، صورت گرفته است.

وزیر دفاع با اشاره به حضور مردم عراق در محکومیت این حادثه و مواضع محکم مسئولین عراق به‌ ویژه نخست‌وزیر این کشور گفت: عراق امروز به‌ عنوان محور گفت‌وگوهای منطقه‌ای و عربی شناخته می‌شود و الگو و نماد مبارزه شجاعانه با عادی‌سازی روابط با رژیم صیهونیستی است.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا با ارسال محموله‌های تسلیحاتی و تأمین نیازمندی‌های رژیم صهیونیستی از پایگاه‌های منطقه‌ای خود از این رژیم حمایت می‌کند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قطعنامه آتش‌بس را وتو کردند و این به منزله مجوزی برای کشتار بیشتر مردم مظلوم فلسطین است.

امیر آشتیانی افزود: تداوم تحریم غزه و صادر نکردن مجوز فوری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد. باید دانست که مردم منطقه تحمل ادامه جنایات این رژیم را ندارند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح حمله زمینی به غزه اظهار کرد: ورود نظامیان این رژیم به داخل غزه و انجام عملیات زمینی اوضاع را به لحاظ انسانی و امنیتی پیچیده‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری و دیگر مقامات دولتی آمریکا به سرزمین‌های اشغالی گفت: این سفرها نشان‌دهنده برنامه‌ریزی آن‌ها برای پیچیده‌تر کردن اوضاع در منطقه است؛ اما آنان باید بدانند که تحمل مسلمانان نیز حدی دارد.

آشتیانی بیداری و وحدت امت اسلامی را در خنثی کردن این برنامه‌ریزی‌ها مؤثر دانست و اظهار کرد: انفعال در برابر رژیم صهیونیستی سبب گستاخی این رژیم سفاک و ستمگر می‌شود و در اولین اقدام باید خط ارسال کمک‌های بشردوستانه برای زنان و کودکان مظلوم غزه فعال شود.

وزیر دفاع ادامه داد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک‌رسانی به مردم غزه از جمله ارسال مواد غذایی دارویی و مداوای مجروحین را دارد.

در ادامه «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق با بیان اینکه هویت رژیم صهیونیستی از قبل آشکار بود، تأکید کرد: جنایت وحشیانه این رژیم اشغالگر در بیمارستان المعمدانی غزه هویت و سرشت ستمگر آن‌ها را برای تمام دنیا عیان کرد.

وزیر دفاع عراق با اشاره به مواضع نخست‌وزیر این کشور در مورد فلسطین یادآور شد: نخست‌وزیر کشور عراق در ملاقات‌های خود در مسکو و ژنو، با جدیت جنایات رژیم صهونیستی را محکوم کرده است.

وی با بیان اینکه مواضع دولت عراق در خصوص رژیم صهیونیستی محکم و استوار بر رد هرگونه عادی‌سازی قرار دارد، اظهار کرد: نخست‌وزیر کشور عراق مشغول رایزنی با مقامات کشورهای عربی و اسلامی برای ایجاد اتحاد بین امت اسلامی در راستای کمک به مردم مظلوم و ستم‌دیده غزه است.

ثابت محمد سعید با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه گفت: جمهوری عراق آماده ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا