وزش باد شدید در تهران از عصر امروز/ بارش پراکنده باران طی دو روز آینده

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از عصر امروز تا پنجشنبه (۱۱ تا ۱۳ مهرماه) با افزایش شرایط ناپایداری جو در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش باراناخبر، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ارتفاعات و نواحی جنوبی گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود.

از عصر امروز تا پنجشنبه (۱۱ تا ۱۳ مهرماه) با افزایش شرایط ناپایداری جوی در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان و وزش باید خیلی شدید و تندباد لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان با احتمال نفوذ گرد و غبار انتقالی از استان‌های مجاور و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

همچنین از بعد از ظهر روز چهارشنبه تا پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی در بخش‌های شمالی استان به‌ویژه ارتفاعات شمال شرقی، افزایش ابرناکی و بارش پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

از فردا تا روز جمعه به‌ویژه پنجشنبه شب، کاهش دما و روز شنبه افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا چهارشنبه ( ۱۲مهر) صاف و در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه ( ۱۳ آنلاین) کمی ابری، همراه با وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌های فیروزکوه و ژئوفیزیک تهران با کمینه دمای ۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین ایستگاه‌های استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا