ورزشی

واکنش نبی به ناراحتی گل‌محمدی/ احتمال بازی با دو تیم بزرگ جهان

نبی درباره حضور تیم می در تورنمنت شرق آسیا بیان کرد: این تورنمنت هنوز قطعی نشده است. اگر این تورنمنت قطعی شود، ۲ تیم بزرگ را از قاره‌های دیگر می آیند و ما هم همراه میزبان شرکت می‌کنیم‌.

به گزارش باراناخبر، مهدی محمدنبی، نایب رئیس  فدراسیون فوتبال اظهار کرد: اسفند سال‌ گذشته مطابق پیشنهاد و مصوبه هیات رییسه امیرقلعه نویی پذیرفتند که به عنوتم سرمربی در خدمتشان باشیم. او و دستیارانش با فرصت کمی که داشتند، بلافاصله وارد بازی‌های تدارکاتی شدند. ۳ فروردین اولین بازی ما با روسیه مساوی تمام شد. در ۷ ماه اخیر در تمام فیفادی‌ها شرکت کرده و ۹ بازی تدارکاتی انجام دادیم. به طور متوسط در هر یک ماه و نیم، ۲ بازی داشتیم که این نشان می‌دهد فیفادی‌ها را از دست ندادیم.

او درباره کیفیت بازی‌های دوستانه ادامه داد: بخشی از بازی‌های تدارکاتی با نیت شبیه‌سازی جام ملت‌های آسیا انجام شد و همچنین مقدماتی جام جهانی که ما با هنگ‌کنگ و ترکمنستان بازی داریم. این شبیه‌سازی خیلی برای سرمربی تیم ملی موثر است. در کنارش بازی با تیم‌های بالای رنکینگ جهانی نیازمند چند موضوع است. حداقل باید از یک یا یک سال و نیم قبل باید با این تیم‌ها هماهنگ کرده و در کنارش منابع مالی را تامین کنید. بخش دیگر ارتباطات بین‌المللی است که فدراسیون فوتبال باید برقرار کند و باید این تیم‌ها در تقویم خود زمان داشته باشند. در سال‌های گذشته نیز به ندرت این هماهنگی‌ها برای بازی با تیم‌هایی که در رنکینگ بسیار خوب هستند، انجام شده است.

با تیم‌های قوی بازی کردیم

نبی افزود: در فیفادی با تیم‌های بسیار قوی بازی انجام دادیم. روسیه تیم کمی نیست. در همین تورنمنت اردن، عراق حضور داشت که یک دوره قهرمان جام ملت‌ها شده یا روی تیم قطر به عنوان مدافع قهرمانی جام ملت‌ها سرمایه‌گذاری زیادی شده است.

بازی با دو تیم بزرگ در تورنمنت شرق آسیا

سرپرست تیم ملی درباره احتمال حضور در تورنمنت شرق آسیا بیان کرد: این تورنمنت هنوز قطعی نشده است. اگر این تورنمنت قطعی شود، ۲ تیم بزرگ از قاره‌های دیگر می‌آیند و ما هم همراه میزبان شرکت می‌کنیم‌. اگر حضورمان در این تورنمنت قطعی شود، لیگ مان هم تاثیر گذار است و شاید لیگ مان به تعویق بیافتد و باید در جلسه‌ای با سازمان لیگ به همراه قلعه نویی شرکت کنیم و شاید بدون لژیونرها در مسابقات شرکت کنیم‌.

واکنش نبی به ناراحتی گل‌محمدی

او درباره اظهارنظر یحیی گل‌محمدی پس از پایان بازی با پیکان مبنی براینکه فدراسیون فوتبال بابت پارگی رباط صلیبی مرتضی پورعلی‌گنجی در بازی تیم ملی از باشگاه پرسپولیس دلجویی و عذرخواهی نکرده است افزود: متاسفانه پورعلی‌گنجی در بازی با قطر مصدوم شد. وقتی به تهران رسیدیم، بلافاصله پزشک تیم او را به بیمارستان برد. از این بازیکن MRI گرفته و عکس‌برداری کردند. کارهایش را انجام می‌دهیم. قرار است دکتر رازی نیز پیگیر درمانش باشد. روز گذشته نامه‌ای را هم به پرسپولیس فرستادیم که در آن اعلام شد با توجه به اینکه او در بازی رسمی تیم ملی مصدوم شده است، پیگیر معالجه و مداوایش هستیم.

نبی درمورد احتمال پرداخت غرامت از جانب فیفا به پرسپولیس تصریح کرد: مقررات را به یاد ندارم اما خانلری و شهاب که بخش پزشکی تیم ملی را دنبال کرده باید در این مورد نظر بدهند و تارقلی‌زاده، مدیر بین‌الملل ما هم به صورت شفاف کار را پیگیری کند. باید با فیفا مکاتبه شود و نظر این نهاد را بگیریم. حتی برای مصدومان خود در جام جهانی طبق مکاتباتی که با فیفا داشتیم، حرف‌شان این بود که باید در همان محل مثلا در بیمارستانی که در قطر است کار را انجام می‌دادیم. باید با فیفا مکاتبه کنیم و نظر این نهاد را بگیریم. ما برای مصدومان خود در جام جهانی طبق مکاتباتی که با فیفا داشتیم، حرف‌شان این بود که باید در همان محل یا در بیمارستانی که در قطر است کار درمان را انجام می‌دادیم و در این مورد هم باید از فیفا استعلام بگیریم.

ادامه دارد…

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا