ورزشی

واکنش متفاوت خلیل‌زاده به شکست یزدانی مقابل تیلور و جنجال‌ رونالدو در تهران

شجاع خلیل‌زاده مدافع مرکزی تیم تراکتور که روز گذشته در ورزشگاه دستگردی، رهبری تیمش را در کسب سه امتیاز برعهده داشت، بعد از پایان بازی گفتگویی طولانی را با خبرنگاران انجام داد که به شدت موردتوجه قرار گرفت.

خلیل‌زاده در مورد ورود رونالدو به ایران هم صحبت کرده و از تماشاگرانی که برای استقبال از رونالدو رفته بودند، دفاع کرده است.

حالا شجاع یک روز پس از این اظهارات، در مصاحبه‌ای که داشته، به سوالات بیشتری در این خصوص پاسخ داده و یک گفتگوی جالب را رقم زده است.

در مورد حضور رونالدو چه نظری دارید؟ مخصوصا استقبال بسیار خوبی که انجام شد.
ببینید برای من طبیعی بود که مردم از رونالدو استقبال خوبی کنند و بخواهند او را ببیند یا عکس یادگاری بگیرند. بالاخره او رونالدو است و شاید بهترین بازیکن تاریخ فوتبال باشد. هیچ وقت دیگری امکان ندارد که رونالدو به عنوان یک فوتبالیست به ایران بیاید و طبیعتا هوادارانش دوست دارند او را اینطوری ببینند. اما برای من یک چیز دیگر عجیب‌تر بود.

چه چیزی؟
اینکه اولا مسئولان خیلی بیشتر از هواداران نوجوان و جوان دوست داشتند رونالدو را ببیند و بعد اینکه ورود رونالدو در بی‌نظمی کامل انجام شد. به نظر من می‌شد که شرایط بهتری را رقم بزنیم و اتفاقات بهتری رخ بدهد یا حداقل جای مشخصی برای تماشاگران در نظر گرفته می‌شد که آنطور دنبال اتوبوس نخواهند بدوند. چون اصلا آنطوری که رونالدو را هم ندیدند اما اگر یک جای مشخصی بود، لااقل می‌توانستند او را ببینند.

نماینده ایران هم در این بازی شکست خورد. خیلی‌ها می‌گفتند یکی از دلایل شکست زمین چمن بود.
چمن ورزشگاه واقعا افتضاح بود، افتضاح. اصلا باورم نمی‌شود که ورزشگاه آزادی همچین کیفیت چمنی داشته باشد. به نظر من برای هر شهر باید چند استادیوم خوب بسازند و برای تهران هم باید اینطور باشد. چون ما که دیروز در دستگردی هم بازی کردیم، کیفیت چمن آنچنان خوب نبود و آزادی هم که شرایط افتضاحی داشت. حالا می‌گویند قرار است استادیوم جدید بسازند اما من می‌گویم همین ورزشگاه آزادی را فعلا به یک شرایط خوب برسانید تا ببینیم چه می‌شود.

شرایط امکانات تیم تراکتور را چطور می‌بینی؟
تراکتور به نظر من پرامکانات‌ترین تیم لیگ برتر ایران است. ما در تبریز همه چیز داریم و واقعا باید از آقای زنوزی تشکر کرد که همچین امکانات و تجهیزاتی را برای تیم تراکتور و شهر تبریز ایجاد کرده است.

با این امکانات حیف شد که در آسیا نیستید.
واقعا حیف شد. من فکر می‌کنم اگر پلی‌آف آسیا چند هفته دیرتر برگزار می‌شد ما می‌توانستیم الشارجه را با تمام ستاره‌هایش شکست دهیم چون واقعا الان هماهنگ‌تر و بهتر شدیم و نتایج هم کاملا گویاست. البته در همان بازی ما اگر وی ای آر بود، باید گل الشارجه مردود می‌شد. ما آن موقع در مورد این صحنه صحبت نکردیم اما الان کاملا مشخص است که خطا انجام شد. البته ما این بازی را فراموش کردیم و به فکر آینده هستیم.

با این سه بردی که آوردید هواداران را بسیار امیدوار کردید که تیم قهرمان شود.
تراکتور با این امکانات و این هواداران، شایستگی قهرمانی را دارد و این چیزی است که من همیشه گفتم و حالا که در تبریز این شرایط را لمس کردم، اطمینان بیشتری هم دارم. هدف من با تراکتور قهرمانی است و مطمئنم همه بچه‌ها هم همین ذهنیت را دارند.

فکر می‌کنی با پاکو خمس بتوانید قهرمان شوید؟
البته. من مربیان خارجی و داخلی زیادی داشتم و جا دارد از آنها تشکر کنم و آقای خمس هم واقعا جزء بهترین و بادانش‌ترین مربیانی است که به ایران آمده. اخلاق و توان فنی او بسیار بالاست و من بسیار خوشحالم که با ایشان کار می‌کنم و امیدوارم همیشه اینطور مورد حمایت هواداران قرار بگیرند.

در بازی دیروز ریکاردو آلوز هم پاس گل داد.
بازیکنان خارجی ما بسیار باکیفیت هستند و خدا را شکر که ریکاردو هم دیروز مثمرثمر بود. سایر بازیکنان خارجی هم واقعا تلاش کردند و جا دارد به همه آنها خسته نباشید و همچنین به ریکاردو تبریک بگویم که این پاس گل زیبا را داد.

امروز هم بازی‌های هفته ششم لغو شد. نظرت چیست؟
به نظر من نباید بازیها لغو می‌شدند و این حرکت خوبی نبود. چون به هر حال بی‎‌نظمی ایجاد می‌کند. ما چند هفته به خاطر فیفادی تعطیل بودیم و حالا دوباره تعطیل خواهیم شد و اینطور کیفیت فنی لیگ تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

در مورد تیم ملی هم دوست داشتم بپرسم که به نظرت شانس قهرمانی داریم؟
ما تیم بسیار خوبی هستیم و جا دارد از آقای قلعه‌نویی بابت اینکه لیگ را به خوبی زیر نظر دارند تشکر کنم چون واقعا این موضوع به پویایی و کیفیت لیگ برتر کمک می‌کند. ایشان یک سرمربی بومی خوب است و من امیدوارم که در جام ملت‌ها تیم ملی به قهرمانی برسد.

سوال آخر اینکه یزدانی دوست صمیمی توست و نظرت درباره مسابقه او چیست؟
من کشتی حسن را دیدم و فراموش نکنید وقتی در مورد او صحبت می‌کنیم درباره چه قهرمان بزرگی صحبت می‌کنیم. بدشانسی است که شما با تیلور که یک نابغه است، هم‌نسل باشید و الا تا الان یزدانی ۸ طلای جهانی داشت و می‌توانست رکورددار تاریخ باشد که البته الان هم هست. مطمئنم حسن یزدانی یک بازگشت استثنایی به کشتی خواهد داشت و امیدوارم این اتفاق در پاریس رخ دهد که سابقه شکست تیلور را هم داشته است.

به نظرت این باخت آخر ناامیدی نبود؟
ببینید وقتی در مورد یزدانی صحبت میکنید باید بدانید درباره کسی صحبت می‌کنید که ۸ مدال جهانی دارد و بیخود نیست که در این سطح کشتی می‌گیرد و همه را در وقت اول می‌برد. من چیزی که از حسن می‌دانم، این است که باید به او روحیه بدهیم و اعتماد کنیم برای کشتی بعدی. رقابت آنها تمام نخواهد شد و تا زمانی که آنها روی تشک هستند، نبرد ادامه خواهد داشت. ما فوتبالیست‌ها به موضوع موردتوجه قرار گرفتن خیلی آشنا هستیم و حتی ممکن است نسبت به محبوبیت همدیگر حساسیت داشته باشیم یا خوشمان نیاید اما در مورد حسن همه ایران او را دوست دارند و مطمئن باشید سال آینده خبر خوش ورزش ما را او خواهد داد.

258 258

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا