بین الملل

نظرسنجی نشان داد: اکثر اروپایی‌ها خواستار حفظ روابط با روسیه هستند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، علی‌رغم تبلیغات دولت‌های غربی علیه روسیه، یک نظرسنجی جدید نشان داد که اکثر اروپایی‌ها خواستار حفظ روابط با روسیه هستند و برخی نیز طرفدار احیای همکاری کامل پس از پایان جنگ اوکراین هستند.

این نظرسنجی توسط شورای روابط خارجی اروپا در آوریل سال جاری در ۱۱ کشور اروپایی شامل اتریش، بلغارستان، دانمارک، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و سوئد با جامعه آماری ۱۶۱۶۸ انجام شده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این تحقیق از پاسخ‌دهندگان خواسته شد تصور کنند که درگیری در اوکراین از طریق مذاکره به پایان می‌رسد و گزینه‌های مختلفی در مورد چگونگی توسعه روابط کشورهایشان با روسیه در اختیار آنها قرار داده شد.

بر این اساس، ۲۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که روابط با روسیه باید کاملاً مبتنی بر همکاری باشد و ۴۸ درصد نیز موافق روابط محدود با مسکو بودند.

فقط ۱۸ درصد از پاسخ‌دهندگان اعتقاد داشتند که کشورشان باید همه روابط خود را با روسیه قطع کند و ۱۳ درصد نیز نتوانستند به این سوال پاسخ دهند.

طبق این گزارش، بلغارستان و مجارستان از جمله کشورهایی هستند که اکثراً طرفدار همکاری کامل با روسیه بوده و مردم لهستان بیشتر طرفدار قطع کامل روابط هستند.

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا