بین الملل

نشست مجازی مقامات آمریکایی و صهیونیست درباره عملیات در رفح

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات آمریکایی و صهیونیست روز دوشنبه جلسه مجازی برای بررسی عملیات احتمالی اشغالگران در رفح در جنوب نوار غزه برگزار و روی رویای «شکست دادن حماس» توافق کردند.

به گزارش باراناخبر، در بیانیه‌ کاخ سفید آمده است: «جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، دوشنبه از طریق ویدئو کنفرانس با همتایان اسرائیلی خود جلسه گروه مشورتی استراتژیک را برگزار کردند. طرف اسرائیلی به ریاست تزاخی هانگبی، مشاور امنیت داخلی و ران درمر، وزیر امور استراتژیک در این جلسه حضور یافت.»

براساس گزارش شبکه روسیا الیوم، کاخ سفید اشاره کرد که کارشناسان و مقامات ارشد آژانس‌های مختلف هر ۲ طرف در این نشست ۲ ساعته برای بررسی موضوع حمله به رفح شرکت کردند.

بر اساس این بیانیه «۲ طرف توافق کردند که در هدف شکست حماس در شهر رفح مشترک هستند».

کاخ سفید اضافه کرد: «ایالات متحده نگرانی خود را درخصوص روندهای مختلف اقدام در رفح ابراز کرد.»

این بیانیه حاکی از آن است که طرف صهیونیست موافقت کرده است که نگرانی‌های آمریکا را در نظر بگیرد و زیر نظر گروه ویژه هماهنگی، بین کارشناسان گفت‌وگوهای بعدی را انجام دهد.

کاخ سفید تاکید کرد که مذاکرات بعدی شامل نشست حضوری گروه مشاوران استراتژیک در روزهای آینده خواهد بود.

روز یکشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، موافقت خود را با طرح‌های عملیاتی ارتش اشغالگر در رفح اعلام کرد.

نتانیاهو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما طرح‌های عملیاتی ارتش اسرائیل برای حمله به رفح را تایید کرده‌ایم و مدتی طول می‌کشد، اما محقق خواهد شد. ما به آنجا می‌رویم و تیپ‌های حماس را از بین می‌بریم! بدون از بین بردن تیپ‌های حماس، هیچ پیروزی وجود ندارد.»

او ادعا کرد ارتش در حال آماده سازی طرح‌هایی برای تخلیه غیرنظامیان از منطقه جنوب نوار غزه است.

چهارشنبه گذشته، نتانیاهو پس از لغو سفر یک هیئت صهیونیست به ایالات متحده در اعتراض به استفاده نکردن واشنگتن از حق وتو برای جلوگیری از تصویب قطعنامه شورای امنیت در مورد آتش‌بس در نوار غزه موافقت کرد که مذاکرات اسرائیل و آمریکا را برای بحث در مورد عملیات مورد نظر اشغالگران در رفح دوباره برنامه ریزی کند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا