بین الملل

نامزد ریاست جمهوری آمریکا: اعزام سرباز به اروپا آماده‌سازی جنگ زمینی با روسیه است

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفت که تصمیم بایدن برای اعزام ۳۰۰۰ نیروی ذخیره آمریکا به اروپا، آماده‌سازی برای جنگ زمینی با روسیه است.

به گزارش باراناخبر، به نقل از وبسایت شبکه خبری فاکس، «رابرت اف. کندی جونیور» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا از حزب دموکرات این اظهارات را در واکنش به تصمیم کاخ سفید برای فراخواندن هزاران نیروی ذخیره ایالات متحده در راستای تقویت فرماندهی اروپایی آمریکا مطرح کرد.

او که برادرزاده جان اف. کندی، رئیس‌جمهوری اسبق ایالات متحده است، در توییتر نوشت: جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا ۳۰۰۰ نیروی ذخیره را فراخوانده تا قوای آمریکا در اروپا را تحت «عملیات عزم آتلانتیک» تقویت کند. می‌خواهم مردم درک کنند که بسیج این نیروها چه معنایی دارد. این کار در راستای آماده‌سازی برای جنگ زمینی با روسیه است.

با تداوم جنگ اوکراین، جو بایدن به وزارت دفاع آمریکا اجازه داد تا ۳۰۰۰ تن از نیروهای ذخیره آمریکا را به اروپا اعزام کند.

ایالات متحده تحت «عملیات عزم آتلانتیک» نیروهای خود را به صورت چرخشی به جناح شرقی ناتو می‌فرستد تا قوای دفاعی این منطقه را تقویت کند. بر اساس مجوز جدید بایدن، این نیروهای ذخیره به عملیات عزم آتلانتیک خواهند پیوست.

این اقدام دست وزارت دفاع آمریکا را در تقویت ستاد فرماندهی اروپایی آمریکا بازتر می‌کند؛ اما یک مقام پنتاگون اعلام کرد که اعزام این ۳۰۰۰ سرباز حدود ۶ ماه طول خواهد کشید.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا