بین الملل

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اکوادور ترور شد + فیلم

فرناندو ویاویسنسیو نامزد انتخابات ریاست جمهوری اکوادور هنگام خروج از سخنرانی تبلیغاتی خود ترور شد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از یو اس آ تودی، روزنامه ال یونیورسو اکوادور روز پنجشنبه گزارش داد ویاویسنسیو نامزد ریاست جمهوری این کشور در پی سخنرانی انتخاباتی خود ترور شده است.

به نوشته این روزنامه، این سیاستمدار از ناحیه سر مورد اصابت سه گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده است.

 

 

گیلرمو لاسو رئیس جمهور اکوادور در این باره گفت: ویاویسنسیو نامزد ریاست جمهوری اکوادور روز چهارشنبه توسط یک فرد مسلح ناشناس هنگام برگزاری یک تجمع سیاسی در کیتو (پایتخت اکوادور)، هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

این قتل در بحبوحه موج وحشتناک خشونت در این کشور آمریکای جنوبی رخ می‌دهد که قاچاق مواد مخدر و قتل‌های خشونت آمیز در آن در حال افزایش است.

لاسو با صدور بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه این جنایت بدون مجازات نخواهد ماند، افزود: جرائم سازمان‌یافته در این کشور از حد فراتر رفته است، اما آمران و عاملان این جرایم برخورد کامل قانون را احساس خواهند کرد.

این سیاستمدار ۵۹ ساله نامزد جنبش «اکوادور را بسازید» و یکی از هشت نامزد ریاست جمهوری برای انتخاباتی است که اواخر آگوست برگزار خواهد شد.

 

 

به نوشته یو اس آ تودی، او یکی از منتقدترین صدا‌ها علیه فساد در اکوادور به ویژه در دوران دولت رافائل کورئا رئیس جمهور سابق و رهبر حزب کورئیسم (از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷) بود و شکایات قضایی بسیاری را علیه اعضای عالی‌رتبه دولت کورئا ارائه کرد.

وی که پیشتر ریاست کمیسیون بازرسی مجلس اکوادور را برعهده داشت، به دنبال افزایش فشار‌ها و طرح شکایات مختلف قضایی از سوی کورئیسم علیه او به اتهام فساد مالی، ۲۸ سپتامبر سال گذشته از ریاست این کمیسیون استعفاء کرد.

ویاویسنسیو در کنفرانسی مطبوعاتی دلیل استعفاء خود را تصمیم هیات رئیسه مجلس به پذیرش شکایت رونی آله‌آگا نماینده کورئیسم علیه وی اعلام کرد.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا