موضع‌گیری ایران، بحرین را عصبی کرد

این وزارتخانه در بیانیه ای مقامات ایرانی را به «عدم کشیده شدن به اطلاعات نادرستی که به روابط بین دو کشور لطمه می زند»، دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است که «بحرین محکومیت شدید خود را از اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره اوضاع زندانیان در کشور ابراز می کند.»

منامه آن اظهارات را «دخالت در امور داخلی بحرین» خواند و تاکید کرد که «بحرین دارای سازوکارهای ملی مستقل برای پیگری وضعیت حقوق بشر در کشور است.»

در بیانیه مذکور همچنین امده است که «از خواسته های اداری زندانیان اطلاع حاصل شده و گزارشی مفصل به مقامات ذیربط ارائه شده و واکنش نیز مثبت بوده است.»

وزارت خارجه بحرین همچنین بر «اهمیت احترام به اصول منشور سازمان ملل که به حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی کشورها »دعوت می کند، تاکید کرده است.

منامه همچنین در این بیانیه «مقامات ایرانی را به دقت و عدم کشیده شدن به اطلاعات غلطی که به روابط بین دو کشور لطمه می زند»، دعوت کرده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره وضعیت حقوق بشری زندانیان در بحرین گفته بود : «ما خبرها و گزارش ها در این رابطه را از منابع مختلف دریافت کردیم.نسبت به شرایط نامناسب زندانیان بحرینی به شدت نگران و خواستار اقدام سریع دولت بحرین در جهت پاسخگویی و رسیدگی مسئولانه به خواسته های زندانیان هستیم.»

وی افزود:«فشار دولت بحرین بر زندانیان که با اعمال فشارجسمی و روحی رخ می دهد، قابل توجیه نیست و برخلاف کرامت انسانی است. ادامه اعتصاب غذای زندانیان نیز موضوعی نگران کننده است.»

۳۱۱۳۱۱

دکمه بازگشت به بالا