استان ها

موساد صحنه‌گردان فتنه آتش زدن قرآن است

دبیر کل حزب الله با اشاره به اینکه موساد در پس فتنه سوزاندن قرآن کریم قرار دارد، گفت که همه کشورهای اسلامی باید سفرای سوئد را اخراج کنند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در واکنش به تکرار شنیع هتک حرمت به قرآن با همدستی آشکار دولت سوئد، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در سخنرانی شب سوم ماه محرم الحرام از همه کشورهای عربی اسلامی خواست با اخراج فوری سفیر سوئد و فراخوانی سفرای خود با این کشور هتاک قطع رابطه دیپلماتیک کنند.

وبگاه «المنار» شامگاه پنجشنبه گزارش داد که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سومین شب ماه محرم الحرام در ضاحیه جنوبی با محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم گفت: ما متاسف و ناراحت هستیم از آنچه امروز رخ داد، یک عمل زشت جدید که حرمت قرآن ما را نقض کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان با محکوم کردن سناریوی از پیش برنامه‌ریزی شده دولت سوئد و صهیونیسم در هتک حرمت به قرآن کریم از مردم لبنان خواست پس از برگزاری نماز جمعه (امروز) با برگزاری تجمع اعتراضی عاملان هتاک به مقدسات مسلمین را محکوم کنند.

سید حسن نصرالله اعلام کرد: ملت‌های مسلمان باید از دولت‌های خود بخواهند که سفرای سوئد در این کشورها را اخراج کرده و خودشان نیز پس از نماز جمعه، تحصن کنند.

نصرالله با خطاب قراردادن مقامات سیاسی لبنان گفت: دولت لبنان باید سفیر خود را از سوئد در اعتراض به هتک حرمت به مقدسات مسلمانان خارج کند.

دبیرکل مقاومت لبنان تصریح کرد: فردا دنیا خواهد دید که ما از این قرآن، با قلب، خون و جگر گوشه‌های خود دفاع خواهیم کرد و چگونه کسانی را که حرمت آن را شکسته‌اند، رسوا خواهیم کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه هر مسلمانی باید به مسئولیت خود در قبال امت اسلامی عمل کند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که موساد در پس این فتنه قرار دارد. اگر کشورهای اسلامی، سوئد را تحریم کنند، مسئله اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی هم حل خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا