فرهنگ و هنر

ممانعت از ساخت بی‌رویه برنامه‌های مافیا در پلتفرم‌ها

شورای راهبری مجمع «رصتا» یا هدف آنچه «تامین منافع ذی‌نفعان و کاربران» خوانده است و به توصیه رئیس سازمان صداوسیما، به جدول پخش برنامه‌های شبکه نمایش خانگی ورود می‌کند.

این خبر را رئیس شورای راهبری مجمع رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران(رصتا) اعلام و تاکید کرده است از این طریق مردم می‌توانند بیشتر از منافع شبکه نمایش خانگی بهره‌مند شوند.

گویا تصمیم جدید ساترا در پی تولید و انتشار برنامه‌های مافیا و برخی برنامه‌های مشابه، صورت گرفته و مجمع رصتا به عنوان مجمع صنفی، مأموریت پیدا کرده است تا چارچوبی را برای تعیین جدول پخش سکوهای نمایش خانگی طراحی کند تا از این پس شاهد پخش همزمان برنامه های مشابه در شبکه نمایش خانگی نباشیم.

ممانعت از ساخت بی‌رویه برنامه‌های مافیا در پلتفرم‌ها
مهدی شاملو ـ رئیس شورای راهبری مجمع رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران(رصتا)

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) به نقل از مهدی شاملو ـ رئیس شورای راهبری مجمع رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران(رصتا) ـ که در سیزدهمین جلسه این مجمع صحبت می‌کرد، آورده است: رویکرد مجمع «رصتا» در نظر گرفتن توأمان منافع ذی‌نفعان و کاربران و همچنین پیگیری سیاست‌ها و اهداف نهاد تنظیم‌گر فضای مجازی است.

این مقام مسوول با اشاره به جلسه مجمع رصتا با شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی کشور، به رسمیت شناخته شدن مجمع «رصتا» بین سازمان‌های مرتبط با حوزه صوت‌و تصویر فراگیر را از دستاوردهای عملکرد این مجمع دانست و گفت: به‌زودی کمیسیون نقشه بازار مجمع «رصتا» تشکیل خواهد شد تا با همکاری معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب‌و کارهای ساترا شاهد فعالیت‌های دیگری در این حوزه باشیم‌.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا