مقام صهیونیستی: به دنبال جایگزینی برای حماس در غزه هستیم 

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مداخله جویانه فاش کرد که بررسی برای یافتن جایگزینی برای حماس به منظور اداره نوار غزه، از هم اکنون آغاز شده است.

به گزارش باراناخبر، خبرگزاری رویترز به نقل از تساحی هنگبی، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه گزارش کرد این رژیم «در حال مذاکره با آمریکا در این خصوص است که سازمان ملل و برخی کشورهای اروپایی و عربی چگونه می‌توانند جایگزینی را به جای حماس برای حاکمیت در غزه ایجاد کنند».

«شکست حماس ناممکن است»

هنگبی همچنین اذعان کرد شکست دادن حماس به عنوان یک ایده، ممکن نیست و این کار مستلزم تشکیل یک رهبری محلی برای جایگزینی حماس در نوار غزه است.

او مدعی شد: «ما در حال بررسی ایده تکیه بر فلسطینیان داخلی برای اداره غزه بعد از پاکسازی این باریکه از حماس هستیم».

هنگبی همچنین افزود: «نیروهای اسرائیل برای بازگرداندن اسرا می جنگند». او در عین حال توضیح داد که «باید اهداف جنگ که پیشتر توسط نخست وزیر اعلام شده (نابودی نظامی حماس)، برای جلوگیری از تکرار حوادث ۷ اکتبر، اجرا شود».

وی در ارتباط با جبهه شمالی فلسطین اشغالی نیز با اشاره به این که مسئولان طی هفته‌های آینده برای حل مناقشه با لبنان، تلاش خواهند کرد، گفت: «بهتر است که این امر از راه‌های دیپلماتیک صورت بگیرد».

این اظهارات حدود یک هفته پس از تاکید سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بر این موضوع بود که حماس به عنوان یک ایده و ایدئولوژی، جز با یافتن جایگزینی برای آن برای حاکمیت بر غزه، قابل حذف شدن نیست.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا