لیست رایج ترین ارور های ظرفشویی دوو

رفع ارورهای ظرفشویی دوو

زمانی که یک کد خطا یا ارور (Error) روی ظرفشویی‌تان می‌بینید، بهتر است سریعا برای برطرف کردن آن اقدام کنید. توصیه می‌شود در صورتی که دانش کافی در زمینه تعمیرات ندارید، برای رفع کد خطا حتما از یک تکنسین کمک بگیرید.

ارور ماشین ظرفشویی دوو

علت احتمالی

E1

طولانی شدن مدت زمان آبگیری

E2

وجود مشکل در بخش ورودی آب

E3

خراب شدن المنت حرارتی

E4

نشت آب در کف ماشین ظرفشویی

E6

وجود مشکل در ترمیستور

E7

ایراد در NTC

E8

ایراد در شیر توزیع ماشین ظرفشویی

E9

وجود مشکل در صفحه لمسی دستگاه

ED

وجود مشکل در ارتباط بین برد اصلی و برد نمایشگر

ارورهای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع آنها

کدخطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی بوش نشان دهنده نوعی مشکل یا نقص فنی در دستگاه است و به شما هشدار می‌دهد باید سریعا برای رفع ایراد پیش آمده اقدام کنید. در صورت اطلاع از معنای هر کدخطا می‌توانید هنگام بروز مشکل اقدام مناسب را انجام دهید.

ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو

بروز ارور e1 ماشین لباسشویی دوو به طولانی شدن زمان آبگیری دلالت دارد. علت احتمالی این خطا باز نبودن شیر ورودی یا پیچ خوردن شیلنگ آب است. همچنین ممکن است فشار آب کم باشد.

جهت رفع خطا موارد زیر را بررسی کنید، اگر مشکل برطرف نشد باید برای از یک تکنسین راهنمایی بگیرید.

  • ابتدا شیر ورودی آب را چک کنید.
  • سپس از سالم بودن و مسدود نبودن لوله‌ها مطمئن شوید.
  • اگر شیربرقی خراب شده باشد باید برای تعویض آن اقدام کنید.

ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو

اگر قسمت ورودی آب دچار مشکل شده باشد، این ارور ظرفشویی دوو نمایش داده می‌شود. ممکن است فیلتر شبکه‌ای مسدود شده باشد، فشار آب ورودی کم باشد و همچنین ممکن است شیر ورودی باز نباشد. برای رفع این ارور موارد زیر را بررسی کنید:

  • مجراهای ورودی آب را به طور کامل چک کنید.
  • شیر ورودی و شیلنگ‌های آب را چک کنید.
  • شیلنگ آب ورودی که به پشت دستگاه متصل است را باز کنید و فیلتر ورودی آب را چک کنید. اگر عامل مسدودیتی وجود دارد، آن را برطرف کنید.

ارور ظرفشویی دوو کدخطای E3

در صورتی که دستگاه تشخیص دهد دمای آب به مقدار تعیین شده نمی‌رسد، ارور e3 ظرفشویی دوو روی نمایشگر نشان داده می‌شود. علت احتمالی بروز این کدخطا، خرابی المنت حرارتی آب است. از آنجا که بررسی سالم بودن و تعویض المنت حرارتی، نیازمند دانش تخصصی است، بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور E4 ظرفشویی دوو

در صورتی که با خطای e4 در ماشین ظرفشویی دوو مواجه شدید، بدین معناست که احتمال نشتی آب از کف دستگاه وجود دارد. ممکن است هیدروستات یا سوئیچ آبریزی دچار مشکل شده باشد که باید توسط تکنسین بررسی شود.

ارور E8 ماشین ظرفشویی دوو

این کدخطای ظرفشویی دوو به اشکال در مسیر شیر توزیع مربوط است. علت بروز خطا وجود مدار باز یا شکستگی شیر توزیع است. اگر شیر توزیع خراب شده باشد باید برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

ارور ظرفشویی دوو کدخطای E9

این ارور تنها در مدل‌هایی که دارای صفحه کلید لمسی هستند، وجود دارد. ارور e9 به ایراد صفحه لمسی یا تاچ پد مربوط است. در صورتی که هر کدام از کلید ها بیش از 30 ثانیه فشرده شده باشند یا بخارات آب یا چیز دیگری روی کلیدها باقی بماند، این خطا مشاهده می‌شود.

کد خطای ED ماشین ظرفشویی دوو

این کد خطا به مشکل در ارتباط بین برد اصلی و برد نمایشگر مربوط است. ممکن است به دلیل وجود مدار باز یا قطعی در بردها این ارور نمایش داده شود. جهت رفع خطا می بایست بردها توسط تکنسین بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

کلام پایانی

ارورهای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع آنها در این مقاله بیان شد. اگر دانش و تخصص کافی در زمینه تعمیرات ندارید توصیه می شود برای رفع هرکدخطا از یک تکنسین راهنمایی بگیرید و شخصا اقدام به تعمیر و رفع ارور نکنید. نمایندگی تعمیرات دوو در رشت صفر تا صد خدمات سرویس و تعمیر انواع وسایل برقی برند دوو را ارائه می دهد.

دکمه بازگشت به بالا