علمی و پزشکی

قهوه نه تنها برای ضربان قلب مضر نیست بلکه می‌تواند مفید باشد!

طبق گزارش شفاف و به نقل از پزشکی اکسپرسدکتر می گوید: “ما شواهد کافی برای جلوگیری از نوشیدن قهوه افراد مبتلا به بیماری قلبی پیدا نکرده ایم.” گریگوری مارکوس از دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو. قهوه می تواند در برخی افراد ضربان قلب را افزایش دهد ، اما من فکر می کنم این موارد نادر است.

طبق مطالعه ای که در 19 ژوئیه از مجله JAMA Internal Medicine منتشر شده است ، نتایج نشان می دهد که هر فنجان قهوه که شخص می نوشد می تواند به طور متوسط ​​سه درصد خطر آریتمی قلبی را کاهش دهد.

ماركوس می گوید: “بیشتر افرادی كه از آریتمی قلبی رنج می برند می توانند از نوشیدن قهوه لذت ببرند و حتی بعضی از آنها ممكن است خطر آریتمی قلبی را در بعضی افراد كاهش دهند.”

وی افزود: “قهوه یکی از نوشیدنی های پرمصرف در جهان است.” با این حال ، خاصیت تحریک کننده آن باعث شده پزشکان از مصرف نوشیدنی برای افراد مبتلا به بیماری قلبی جلوگیری کنند.

مارکوس و همکاران برای بررسی تأثیر قهوه بر ضربان قلب. داده های 386000 نفر را بررسی کرد.

در بین این افراد ، 17000 در طی 4 تا 5 سال دچار آریتمی قلبی شدند.

از همه شرکت کنندگان در مورد مصرف قهوه س askedال شد و پاسخ آنها با نتایج مقایسه شد.

نتایج نشان می دهد که هیچ ارتباطی بین کافئین و اختلالات ریتم قلب وجود ندارد.

دکتر می گوید: “بر اساس این یافته ها ، اگرچه قهوه ممکن است باعث آریتمی قلبی نشود ، اما لزوما از آن جلوگیری نمی کند”. زاکاری گلدبرگر ، استادیار قلب در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون.

برای ارزیابی تأثیر قهوه بر قلب و توانایی محافظت در برابر آریتمی های قلبی ، مطالعات بیشتری لازم است.

ماركوس می گوید: “قهوه خاصیت ضد التهابی دارد و التهاب در آریتمی قلبی نقش دارد.” کافئین همچنین می تواند فعالیت بیشتری در فرد ایجاد کند ، که به نوبه خود خطر آریتمی قلبی را کاهش می دهد.

دکمه بازگشت به بالا