ورزشی

قلعه‌نویی: هواداران قرقیزستانی و ایرانی برنده واقعی بودند

به گزارش خبرگزاری باراناخبر، امیر قلعه‌نویی پس از برتری ۵ بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل قرقیزستان و صعود به فینال تورنمنت کافا، اظهار داشت: ۲ موضوع را بگویم. موضوع اول این است که هواداران خوب قرقیزستانی و ایرانی برنده واقعی بودند زیرا جو بسیار خوبی در استادیوم حاکم بود. تماشاگران از بازی لذت بردند. خیلی‌ها می‌گویند قرقیزستان ضعیف است اما چنین چیزی نیست.

وی افزود: دلیل این موضوع این است که حدود ۶ ماه قبل با روسیه بازی کردند و تا دقایق پایانی در شرایطی که یک بر یک مساوی بودند، در نهایت ۲ بر یک باختند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تاکید کرد: از بازیکنان خوب خود نیز تشکر می‌کنم که با انگیزه بالایی بازی کردند. چیزهایی که مدنظر ما بود و در تمرینات انجام دادیم، در زمین به بهترین شکل پیاده کردند. از ایرانی های عزیزی که به استادیوم آمدند تشکر می‌کنم‌ و هم از میزبانی مردم خوب قرقیزستان. ان‌شاءالله در دوره‌های بعدی کافا امکانات زیرساختی این کشور بهتر شود.

قلعه‌نویی درخصوص انگیزه‌های بالای ایران برای این بازی و برنامه تیمش در آینده در جهت آماده‌سازی جام ملت‌های آسیا، توضیح داد: تیم ملی ایران در ۱۰ سال گذشته با نگرش دیگری بازی می‌کرد. در این ۳ ماهی که من آمدم دنبال این بودیم که نگرش و نوع بازی تیم را عوض کنیم زیرا خود من هر جا مربیگری کردم، دنبال فوتبال هجومی بودم. دنبال این هستیم همین تاکتیک را در تیم ملی پیاده کنیم اما در این بازی‌ها ۲ گل خوردیم که باید آن را آنالیز کرده و ضعف‌های خود را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: دنبال این هستیم هر بازی بهتر شویم و در این بهتر شدن بازیکنان بزرگ تیم باید به ما کمک کنند. در این تورنمنت نشان دادند بازیکنان ما در سطح بالایی هستند ولی با همه توانشان بازی کردند. هدف‌گذاری ما در ابتدا فوتبال هجومی و سپس ایجاد یک ساختار منظم است تا در ساختار تیمی مشکلات خود را برطرف کنیم.

سرمربی تیم ملی کشورمان تاکید کرد: بار دیگر از مسئولان کافا، مردم خوب قرقیزستان و میزبانی شان تشکر می‌کنم‌.

قلعه‌نویی درخصوص پیگیری نتایج بازی‌های گروه مقابل و تقابل با ازبکستان در بازی فینال، گفت: فقط یک چیز درمورد ازبکستان بگویم. این تیم در ۱۰ سال گذشته هم در رابطه با زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کرده و هم از نظر فنی روی تیم‌های پایه‌اش خیلی خوب کار کرده است. دنبال این هستند در آسیا ارتقا پیدا کنند.

وی درخصوص اینکه قرقیزستان مقابل روسیه ۲ بر یک شکست خورد اما روس‌ها برابر ایران یک بر یک کردند و چرا قرقیزها بل نتیجه ۵ بر یک از ایران شکست خوردند، پاسخ داد: فوتبال چرا ندارد(باخنده) مثلا می‌بینید برزیل در جام جهانی به میزبانی خودش ۷ گل از آلمان می‌خورد. قشنگی و جذابیت فوتبال به همین نتایجش است‌. هرچند ما جلوی روسیه یک بر یک کردیم اما موقعیت‌های زیادی داشتیم و می‌توانستیم آن بازی را هم ببریم اما چیزی که در این چند روز در قرقیزستان دیدم هم مردمش و هم مسؤولانش دوست دارند فوتبال پیشرفت کند.

سرمربی تیم ملی کشورمان افزود: ورزش به ویژه فوتبال برای پیشرفت نیاز به ۳ شاخصه دارد. ابتدا اقتصاد فوتبال است و باید سرمایه‌گذاری کنید. دومین عامل ساختن زیرساخت‌ها است. یعنی باید استادیوم و سالن‌های متنوع و متحرک بسازید. برای مثال ۲ روز قبل برای انجام یک تمرین، مسیر یک ساعته رفتیم. اگر قرقیزستان می‌خواهد پیشرفت کند، حتما باید زیرساخت‌های خود را درست کند. مقوله سوم برنامه‌ریزی فنی است و دست کم باید یک چشم‌انداز ۱۰ ساله داشته باشد؛ چه در تیم‌های پایه و چه در تیم بزرگسال. این برنامه‌ریزی باید حتما از باشگاه‌ها شروع شود. من نیروی انسانی را در فوتبالیست‌های قرقیزستان دیدم. ان‌شاءالله بار دیگر که اینجا آمدم پیشرفت‌ها را در اینجا ببینم. خیلی هم ممنون هستم‌.

۲۵۸۲۵۸

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا