فراخوان سوگواره‌های هنر عاشورایی هیات منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر باراناخبر؛ «هنر هیات» همزمان با ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه السلام و یاران‌شان، ۶ فراخوان در رشته‌های عکس، پوستر، تصویرسازی، گرافیک متحرک، تولیدات صوتی و حروف‌نگاری را منتشر کرد.

مهلت ارسال اثر به هر کدام از این بخش‌ها تا ۲۵ دی مصادف با ولادت امام علی علیه‌السلام است و علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به سایت هنرهیات مراجعه کنند.

سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیات

سیزدهمین سوگواره عاشورایی عکس هیات در سه بخش؛ بخش اصلی: روایت هیأت (مجموعه‌عکس و تک‌عکس)، بخش جنبی: عکس‌های قدیمی و کهن و بخش ویژه: پیاده‌روی اربعین حسینی (مجموعه‌عکس و تک‌عکس) برگزار می‌شود.

سیزدهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیات

سیزدهمین سوگواره عاشورایی هیات در ۲ بخش پوستر اعلان هیات و پوستر شیعی برگزار می‌شود.

در بخش پوستر اعلان هیات، هر پوستری که اعلان فعالیت‌های هیات از اعلان مراسمات هیات در تمامی مناسبات گرفته تا اعلان دیگر فعالیت‌های هیأت از جمله فعالیت‌های آموزشی، تربیتی، جهادی و … را شامل می‌شود. در بخش پوستر شیعی هر پوستری را که حول محور اهل بیت طراحی شده باشد، شامل می‌شود.

داوران این بخش، مصطفی گودرزی، سید حمید شریفی آل هاشم و حسین یوزباشی هستند.

پنجمین فراخوان گرافیک متحرک هیات

پنجمین فراخوان گرافیک متحرک هیأت شامل دو بخش «روایت هیأت» و «پوستر اعلان متحرک هیات» است.

در بخش روایت هیات هر اثری که حول محور هیأت در رشته گرافیک متحرک تولید شده باشد پذیرش می‌شود. در بخش پوستر اعلان متحرک هیات آثار پذیرش می‌شود که پایه تولید آن پوستر اعلان هیات باشد.

چهارمین فراخوان حروف نگاری هیات

فراخوان حروف نگاری هیأت با عنوان فما احلی اسمائکم به صورت تخصصی به مساله حروف نگاری می‌پردازد. در این فراخوان بنا داریم بستری برای ارادت هنرمندان به اهل بیت فراهم کنیم و آثار هنرمندان را در این رشته تخصصی گردآوری و نمایش بدهیم.

این فراخوان ۲ بخش اصلی و ویژه دارد؛ بخش اصلی تمام آثار حروف نگاری هنرمندان حول محور هیأت و اهل بیت سلام الله علیهم پذیرش خواهد شد. در بخش ویژه آثاری که حول محور اسامی و القاب امام محمد باقر علیه السلام تولید شده باشد پذیرش می‌شود.

پنجمین فراخوان تولیدات صوتی هیات

پنجمین فراخوان تولیدات صوتی هیات در ۴ بخش؛ پادکست مداحی، پادکست سخنرانی، آنونس مراسم هیأت و بخش روایت هیات برگزار می‌شود.

بخش ویژه فراخوان (روایت هیات) اهمیت بسیاری دارد. هیات یک فناوری است که در طول سالیان سال توسعه پیدا کرده است و عاشقان بسیاری برای بخش بخش آن اندیشیده اند و آن را به کمال خود رسانده اند. در این بخش بنا داریم روایت این فناوری را ثبت کنیم.

چهارمین فراخوان تصویرسازی هیات

فراخوان تصویرسازی هیأت در ۲ بخش «تصویرسازی هیات» و «هیات و مقاومت» برگزار می‌شود.

بخش اول تصویرسازی هیات که در این بخش هر آن اثری که حول محور هیأت و اهل بیت تولید شده باشد مورد پذیرش واقع می‌شود.

در بخش دوم، هیات و مقاومت، آثاری که حول محور مقاومت و استکبارستیزی تولید شده باشد پذیرش خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا