علمی و پزشکی

عینکی برای ناشنوایان ! – باراناخبر

قبلاً عینکی مجهز به دوربینی را دیده‌ایم که به نابینایان نشان می‌دهد به چه چیزی نگاه کنند. عینک جدید به نام “صدا” کمی با عینک های قدیمی متفاوت است، زیرا دارای میکروفونی است که متن گفته های دیگران را نشان می دهد.

این عینک طراحی شده در اسلوونی در حال حاضر به عنوان نمونه اولیه ارائه می شود. این عینک که دارای یک میکروفون برای حذف نویز در جلو است، مجهز به صفحه نمایش مشابه عینک گوگل، ریزپردازنده مبتنی بر اندروید، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری لیتیومی پلیمری است. آنها با لنزهای شفاف به عنوان پیش فرض عرضه می شوند.

به گفته طراحان، فناوری Voicee می تواند گفتار فردی را که در متن با کاربر صحبت می کند، ارائه دهد.

این عینک بدون هیچ وسیله پشتیبانی دیگری کار می کند، می تواند به یکی از پنج زبانی که تاکنون در نظر گرفته شده است، جا شود و گفته می شود کمتر از 100 گرم وزن دارند. گزارش ها نشان می دهد که یک بار شارژ باتری ممکن است برای بیش از 24 ساعت استفاده کافی باشد.

Voicee اولین شرکتی نیست که چنین محصولی را ارائه می دهد. نمونه‌های دیگر شامل صفحه‌نمایش واقعیت افزوده LTCCS است که نتوانست به هدف بودجه خود دست یابد. مثال دیگر TranscribeGlass است که در حال حاضر در دست توسعه است. مثال سوم برنامه ای است که توسط Google Glass ارائه شده است. با این حال، بلندگو مجبور بود با یک گوشی هوشمند اندرویدی صحبت کند.

عینک آفتابی را می توان با قیمتی در حدود 540 دلار خریداری کرد، زیرا هنوز یک محصول تجاری کامل نیست. در صورت رسیدن این شیشه ها به مرحله تولید، با قیمت 675 دلار عرضه می شود.

دکمه بازگشت به بالا