حوادث

طوفان گردوخاک سیستان ۱۳۱۱ بیمار و مصدوم را راهی بیمارستان کرد

سرپرست اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زابل از ارائه خدمات درمانی به ۱۳۱۱ بیمار و مصدوم متاثر از پدیده طوفان در سیستان در روز‌های اخیر خبر داد.

آفتاب‌‌نیوز :

محمد خلیلی  اظهار داشت: در پی شروع مجدد طوفان شدید گرد و خاک در پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان، ۱۳۱۱ بیمار و مصدوم متاثر از این پدیده از خدمات درمانی و بهداشتی اورژانس‌های پیش بیمارستانی و بیمارستانی و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زابل بهره‌مند شدند. 

سرپرست اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگآه علوم پزشکی زابل گفت: طوفان‌های پی در پی گرد و خاک، زندگی و سلامت مردم شهرستان‌های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز را به خطر انداخته به نحوی که با شروع مجدد این پدیده ۱۳۱۱ بیمار و مصدوم به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده‌اند. این تعداد مراجعه بیمار و مصدوم از ساعت ۱۰ صبح تاریخ ۲۰ شهریورماه جاری تا صبح امروز به اورژانس‌های بیمارستانی، بیمارستانی و مراکز درمانی صورت گرفته است.

خلیلی بیان کرد: در این بازه زمانی ۱۸۳ نفر از بیماران جهت درمان‌های تخصصی‌تر در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زابل بستری شدند و تحت نظر پزشک قرار گرفتند و ۱۱۲۸ نفر نیز به صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت کردند. 

سرپرست اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: از این تعداد بیماران ۳۸۵ نفر مبتلا به بیماری قلبی، ۵۶۵ نفر مشکل تنفسی، ۲۲۱ نفر مشکل چشمی و ۱۴۰ نفر مصدوم ترافیکی بودند که به دنبال کاهش میدان دید به مراکز درمانی مراجعه کردند.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا