اقتصادی

صنایع باید از تابستان به فکر ذخیره سوخت جایگزین می‌بودند

باراناخبر/ خراسان شمالی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گفت: صنایع کشور باید از تابستان به فکر ذخیره سازی سوخت جایگزین می افتادند.

سید محمد پاکمهر در گفت وگو با باراناخبر، اظهار کرد: بحرانی که اکنون به وجود آمده نیاز به تصمیمات حساس و ویژه ای دارد تا گاز خانگی کشور حفظ شود و به سمت اخلال پیش نرود.

وی افزود: در این راستا می توان در استان ها برای قطع گاز صنعتی برای استفاده از سوخت های جایگزین تصمیم گیری کرد.

وی بیان کرد: برای اینکه صنایع در چنین شرایطی مشکلی نداشته باشند از تابستان به آنها اعلام کرده ایم که ذخایر سوخت داشته باشند. من یکی از نمایندگانی بودم که بیشترین تذکر را در مجلس برای رفع مشکلات و تامین نیازهایشان دادم اما مشاهده می شود که این مشکل همچنان وجود دارد.

پاکمهر با اشاره به محدودیت ها و اقدامات مدیریت مصرف گاز خراسان شمالی گفت: ستاد بحران خراسان شمالی برای حفظ شبکه گاز خانگی مجبور به قطع گاز صنعتی برای استفاده از سوخت جایگزین شد.

نماینده مردم 5 شهر کره شمالی در شورای اسلامی تصریح کرد: علیرغم همه توصیه هایی که از مدت ها قبل انجام شده، صنایع استان به درستی حفظ نشده و اکنون به سوخت جایگزین نیاز دارند.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا حد امکان سوخت جایگزین برای صنایع ارائه کنیم. حداقل مقداری سوخت برای محافظت از تجهیزات آنها در برابر یخ زدگی فراهم کنید. البته باید تاکید کنیم که اولویت اول و خط قرمز همه مسئولان کشور حفظ شبکه خانگی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا