اقتصادی

صنایع آب‌بر مکلفند آب مصرفی خود را تامین کنند

باراناخبر/خوزستان استاندار خوزستان گفت: قابل قبول نیست که آب شرب مردم در اختیار صنایع قرار گیرد. در این راستا، صنایع مستقر در سواحل و دریا موظفند آب مورد نیاز صنعت خود را از طریق آب دریا تامین کنند. همچنین برخی از صنایع دیگر ممکن است از فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده کنند.

به گزارش باراناخبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، امروز سه شنبه 26 آبان ماه جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی به ریاست صادق خلیلیان استاندار خوزستان برگزار شد.

در این جلسه سند سازگاری با کم آبی در نهادهایی مانند جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مسئولان این نهادها برنامه های اجرایی خود را بیان کردند. در این راستا برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی شامل 10 محور بود که 5 محور آن ساختاری و 5 محور دیگر مربوط به مسائل فنی و کشت بود.

استاندار خوزستان در ابتدای این جلسه با اشاره به برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی گفت: برنامه کشت پاییزه با توجه به محورهای ذکر شده سند سازگاری با کمبود آب در سال جاری قابل انجام است. رودخانه. حوضه استان بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی برای استان.

در ادامه سند انطباق کم آبی در حوزه کاری 14 محور آبفا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و استاندار خوزستان بر هماهنگی هر چه بیشتر تجهیزات مطابق با سند انطباق کم آبی تاکید کرد.

خلیلیان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی های پیش رو بیان کرد: امیدواریم امسال نیز بتوانیم برنامه کاشت را مانند سال های گذشته به اتمام برسانیم و کشاورزان عزیز استان درآمد خوبی داشته باشند. .

وی با بیان اینکه صنایع بزرگ آب مصرفی استان موظف به تامین آب خود هستند، گفت: قابل قبول نیست که آب شرب مردم در اختیار صنایع قرار گیرد. در این راستا، صنایع مستقر در سواحل و دریا موظفند آب مورد نیاز صنعت خود را از طریق آب دریا تامین کنند. همچنین برخی از صنایع دیگر ممکن است از فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: چند صنعت برنامه های خود را برای احداث تاسیسات تصفیه فاضلاب ارائه کردند تا آب حاصل از آن برای صنعت و کشاورزی استفاده شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا