ورزشی

صرفه‌جویی ارزی ۱.۵ میلیارد دلاری حاصل از بومی‌سازی با راهبری ایمیدرو

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با راهبری شرکت‌های معدن و صنایع معدنی زیرمجموعه و تابعه و در راستای تحقق اهداف ساخت داخل، میزان صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی در سه سال گذشه را به ۱.۵ میلیارد دلار رساند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از ایمیدرو، بومی‌سازی از جمله راهبرد‌های اصلی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) محسوب می‌شود.

از جمله شرکت‌های پیشرو در پیاده کردن این استراتژی، می‌توان به ملی صنایع مس، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، چادرملو، گل گهر، گهر زمین، آلومینیوم جنوب، تهیه و تولید مواد معدنی، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان، آلومینای ایران و مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش ایمیدرو اشاره کرد.

طبق گزارش دفتر بومی سازی و ساخت داخل ایمیدرو، در راستای هدفگذاری صرفه جویی ارزی از محل بومی‌سازی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخل کشور، برنامه‌ها و اقدامات شرکت‌ها به طور منظم پایش می‌شود و میزان صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی افزایش خواهد یافت.

بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع در سال‌های گذشته، موجب شد تا خطوط تولید در شرایط تحریم به دلیل تامین به موقع قطعات دچار وقفه نشود.

ایمیدرو

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا