عمومی

شمارش معکوس برای تحقق وعده افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی کرمانشاه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان‌ها: احداث تقاطع غیر همسطح میدان سپاه شهر کرمانشاه پس از پروژه قطار شهری کرمانشاه که زمان مشخصی برای افتتاح آن مشخص نشده، به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی در دست اقدام در شهر کرمانشاه مطرح است که از فروردین ۱۴۰۰ ساخت آن در این شهر آغاز شده است.

بزرگترین پروژه عمرانی در دست اجرا در شهر کرمانشاه در ابتدای فعالیت خود مدت طولانی به دلایل مختلف تعطیل شد اما مجدد پس از وقفه طولانی مدت فعالیت خود را از سر گرفت تا مردم کرمانشاه شاهد پیشرفت این پروژه به قصد باز شدن گره ترافیکی این نقطه از شهر باشند.

گرچه گره ترافیکی حوالی میدان سپاه کرمانشاه با آغاز عملیات عمرانی پروژه تقاطع غیرهمسطح کورتر شد و گاهی حتی قفل و حتی محدودیت اعمال شد؛ اما همواره شهروندان کرمانشاهی که برای عبور از این شاهراه شهری نیازمند گذشتن از این مسیر بودند امید دارند که روزی قرار است این پروژه به سرانجام برسد و رفت و آمد در این مسیر را تسهیل کند.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه آبان ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران از بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه تا اردیبهشت ۱۴۰۲ خبر داده بود.

وی همچنین در این جمع از نصب روزشمار در این تقاطع برای عملی شدن وعده اش خبر داده بود.

شمارش معکوس برای تحقق وعده افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی کرمانشاه

اما اسفند ماه سال گذشته پس از بررسی‌های کارشناسی زمان دقیق‌تری برای افتتاح و بهره برداری این پروژه عمرانی اعلام شد و آن زمان ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ بود.

آغاز شمارش معکوس برای افتتاح تقاطع غیرهمسطح سپاه

وعده نصب روزشمار در این پروژه عمرانی بارها به تعویق افتاد تا سرانجام با نصب بنری پایان پروژه عمرانی تقاطع غیرهمسطح سپاه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ اعلام شد.

پس از مدتی روزشمار الکترونیکی در محل اجرای این پروژه نصب شد و مردم به گذر زمان خوش‌بین شدند.

اما در اواسط کار تابلو الکترونیکی روزشمار خاموش شد تا مردم نگران زمان پایان این پروژه شوند.

شمارش معکوس برای تحقق وعده افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی کرمانشاه

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه همچنین در گفتگویی شرایط آب و هوایی، کوچک بودن فضای کارگاه با توجه به قرار گرفتن در محدوده شهر و انجام کار عمرانی در کنار تردد وسایل نقلیه را از سختی‌های انجام این پروژه برشمرد و افزود: گرچه عملیات احداث تقاطع غیر همسطح گاهی موجب مشکل ترافیکی می‌شود اما از مردم درخواست داریم صبور باشند و به آنها این اطمینان را می‌دهیم که با تمام توان و امکانات در تلاش هستیم که پروژه در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی به نصب تابلو روزشمار این پروژه اشاره و تصریح کرد: با به اتمام رسیدن تقاطع غیر همسطح در آخر خرداد ماه یک رکورد کم سابقه در انجام پروژه‌های عمرانی شهری آن هم در ۱۸۰ روز ثبت می‌شود.

شهردار کرمانشاه همچنین به مشخصات فنی این تقاطع غیرهمسطح اشاره و افزود: برای رفع گره ترافیکی میدان سپاه کرمانشاه یک تقاطع غیر هم‌سطح در این منطقه طراحی و با اعتبار ۱۲۳ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: این تقاطع شامل ۲ رو گذر موازی منوریل در جهت‌های شمال به جنوب و بالعکس است و خود میدان سپاه نیز با اصلاحاتی حفظ می‌شود.

نوروزی یادآور شد: چهار دور برگردان در چهار جهت اصلی و چهار راست‌گرد جانبی از دیگر مسیرهای این تقاطع است که گره‌های ترافیکی این منطقه از شهر را مرتفع می‌کند و در طرح اجرایی این پروژه ۲ زیرگذر شرق به غرب و بلعکس نیز دیده شده که در صورت لزوم با تأمین اعتبار اجرایی می‌شود.

گره ترافیکی استاندار را به کارگاه تقاطع غیر همسطح کشید

با توجه به اینکه عملیات عمرانی در میدان سپاه سبب ترافیک و کندی تردد در شاه راه شهری کرمانشاه شده بود، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در نخستین روزهای اسفندماه در کارگاه احداث تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه حاضر شد و بر تسریع در تکمیل این تقاطع تاکید کرد.

شمارش معکوس برای تحقق وعده افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی کرمانشاه

صحرایی در این بازدید به سراغ بررسی آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه رفت و خواستار سرعت عمل شهرداری در تکمیل این پروژه شد.

یکی از شهروندان کرمانشاهی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: وضعیت تردد مخصوصاً در ساعات شلوغ در حوالی میدان سپاه کرمانشاه اصلاً مناسب نیست و به شدت کند است.

وی ادامه داد: هر روز برای تردد به قسمت جنوبی شهر کرمانشاه مجبور هستم از این مسیر گذر کنم و این در حالی است که باید طوری برنامه ریزی کنیم که ده‌ها دقیقه در این ترافیک بمانیم.

کوه وعده در مقابل چشمان شهروندان

این شهروند کرمانشاهی با گلایه از کندی پیشرفت و بعضاً محدودیت در تردد، گفت: این پروژه مدت زیادی است که در مقابل چشمان مردم در حال اجراست ولی سرعت قابل قبولی از منظر شهروندان نداشته و بعضاً برخی محدودیت‌های ترددی ناگهانی بدون اطلاع رسانی در مسیرهای منتهی به این تقاطع اعمال می‌شود که غیرقابل تحمل است.

شمارش معکوس برای تحقق وعده افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی کرمانشاه

وی در ادامه خاطرنشان کرد: چندین بار تا به حال وعده افتتاح این تقاطع در زمان‌های مختلف داده شده است که آخرین آن ۳۰ خرداد سال جاری است، در صورتی که این وعده هم عملی نشود مردم دیگر اعتمادی به حرف‌های مسئولان نخواهند داشت.

تعیین روزشمار برای پروژه‌ها از منویات رهبری است

حسین محبی دبیر مجمع مطالبه‌گران شهرستان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل به وعده داده شده و تحقق قول‌های داده شده یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های مدیران و کارگزاران است.

وی ادامه داد: حضرت امیرالمومنین علی (ع) نیز در فرمانی که به مالک اشتر صادر می‌کنند خلف وعده را یکی از رذائل مدیریتی می‌دانند که وعده‌ای داده بشود و بعد خلاف آن رخ دهد.

دبیر مجمع مطالبه‌گران شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: تعیین روزشمار و تخمین پایان یک وعده یکی دیگر از منویات مقام معظم رهبری است که شکر خدا در پروژه شهری تقاطع غیرهمسطح سپاه در شهر کرمانشاه اتفاق افتاده است.

شمارش معکوس برای تحقق وعده افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی کرمانشاه

وی با اشاره به اینکه پایان این پروژه بر اساس وعده‌ها به یک مطالبه عمومی شهروندی تبدیل شده، خاطرنشان کرد: ۳۱ خرداد زمان پایانی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه است که شهردار کرمانشاه وعده آن را داده است که امیدواریم در زمان مقرر به بهره برداری برسد و اعتماد مردم با این تحقق وعده به مجموعه مدیریت شهری احیا شود.

بنا بر این گزارش، بر اساس وعده‌های داده شده شهر کرمانشاه و شهروندان کرمانشاهی بی صبرانه در انتظار تحقق وعده‌ای هستند که علاوه بر تأثیر مستقیم در مدیریت زمان بر احیای مجدد اعتماد از بین رفته نسبت به مجموعه مدیریت شهری تأثیر خواهد گذاشت.

دکمه بازگشت به بالا