بین الملل

رسانه عبری: توافق حماس و تشکیلات خودگردان برای تل‌آویو بسیار بد خواهد بود

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که توافق میان جنبش حماس و تشکیلات خودگردان فلسطین در صورتی که حاصل شود، برای این رژیم بسیار بد خواهد بود.

به گزارش باراناخبر، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت، سازمان‌های فلسطینی در شمال و جنوب، شکافی را که به موازات تبلور آشتی داخلی فلسطینی در این روزها با حمایت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، در اراضی اشغالی در حال گسترش است را از نزدیک دنبال می‌کنند.

همچنین خبرنگار حوزه عربی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت، سخنانی درباره توافق آشتی که در حال شکل‌گیری میان حماس و تشکیلات خودگردان فلسطین است مطرح می‌شود. آنها خواهان دستیابی به نوعی توافق هستند و چه بسا دولتی که حماس آن را از خارج حمایت می‌کند یا در آن شرکت دارد.

وی گفت، اینکه اتفاق حاصل شود قطعی نیست، اما برخی منابع فلسطینی می‌گویند که منافع مشترکی برای طرفین علیه رژیم صهیونیستی وجود دارد و در صورت حصول توافق این امر برای رژیم اشغالگر بسیار بد خواهد بود.

اردوغان روز چهارشنبه در آنکارا با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با هدف نزدیک کردن دیدگاه‌ها میان طرفین پیش از نشست دبیران کل این گروه‌ها در قاهره که ماه جاری میلادی برگزار می‌شود دیدار کرد.

همچنین طاهر النونو، مشاور اطلاع‌رسانی رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به المیادین گفت، جنبش حماس در نشست قاهره شرکت خواهد کرد. وی گفت، این جنبش به طور کلی مخالف بازداشت‌های سیاسی بوده و خواهان آزادی سریع بازداشت‌شدگان سیاسی در کرانه باختری است.

طلال ناجی، دبیرکل کمیته مردمی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نیز به نوبه خود به المیادین گفت، این جبهه مخالف با همه بازداشت‌ها از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین است و اگر جنبش جهاد به خاطر عدم آزادی نیروهای مقاومت بازداشتی در نشست‌های قاهره شرکت نکند، این جنبش نیز شرکت نخواهد کرد.

پیش از این، زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی اعلام کرده بود که این جنبش پیش از آزادی برادران خود در زندان‌های تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست دبیرکل‌ها در قاهره شرکت نخواهد کرد.

محمد الهندی، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز به المیادین گفت، جنبش جهاد اسلامی در صورت عدم آزادی بازداشت‌شدگان از سوی تشکیلات در نشست قاهره شرکت نخواهد کرد. وی به وعده مسئولان تشکیلات خودگردان مبنی بر آزادی بازداشت‌شدگان و عدم اجرایی شدن آن اشاره کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا