بین الملل

رسانه صهیونیست: تعداد سربازان متقاضی تاییدیه معلولیت ناشی از جنگ افزایش یافته است

خبرنگار نظامی روزنامه یدیعوت آحارونوت امروز سه‌شنبه داده‌هایی را فاش کرد که نشان می‌دهد تعداد درخواست سربازان رژیم صهیونیستی از وزارت جنگ این رژیم برای دریافت تاییدیه در مورد اینکه به دلیل فعالیت نظامی دچار آسیب جنگی و معلول شده‌اند، به شدت افزایش یافته است.

به گزارش باراناخبر، «یوسی یهوشع» خبرنگار نظامی این روزنامه گفت، این پدیده پس از خودسوزی یک سرباز صهیونیستی گسترش یافت که بیش از یک سال پیش، بخش توانبخشی وزارت جنگ از تایید وی به عنوان کسی که در جریان جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ دچار آسیب جنگی شده، امتناع کرد.

وی به نقل از کارکنان اداره توانبخشی در وزارت جنگ گفت که آن‌ها مجبور هستند برای خلاص‌شدن از فشارهایی که برخی از سربازان اعمال می کنند با درخواست آن‌ها موافقت کنند. یهوشع همچنین به انباشته‌شدن بار بر دوش ادارات مربوط به رسیدگی به مسائل سربازان اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد که تعداد سربازانی که تاییدیه رسمی آسیب جنگی خود را دریافت می‌کنند سالانه بین ۲۰ تا ۲۵ نفر می رسید اما امروزه، هر بخش ماهانه ۳۰ درخواست را بررسی می کند.

یهوشع گفت، از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵۰۰ درخواست تایید شده که پنج برابر تعداد مورد تایید در سال ۲۰۲۲ است. این آمار نشان می دهد تعداد متقاضیان برای دریافت تاییدیه ضربه روحی افزایش یافته است در حالی که آخرین مانور زمینی ارتش رژیم صهیونیستی نزدیک به ۱۰ سال پیش در مقابل غزه در جریان عملیات “صخره سخت” انجام شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا